كارت های هوشمند ویژه معلولان تا پایان تابستان امسال صادر می شود

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی كشور اعلام كرد: كارت های هوشمند ویژه معلولان به منظور درج ارایه خدمات از سوی این سازمان بر روی این كارت ها تا پایان تابستان امسال صادر می شود.

 یحیی سخنگویی در دیدار با نمایندگان انجمن های تخصصی در حوزه بهزیستی، افزود: پس از برگزاری جلسه با حراست سازمان بهزیستی مراحل پایانی صدور این كارت ها انجام خواهد شد.
وی با بیان آنكه صدور كارت های هوشمند شامل همه معلولان تحت پوشش این سازمان خواهد شد، گفت: این كارت ها یك نوع هویت و مدرك شناسایی برای معلولان است كه به دو زبان انگلیسی و فارسی صادر می شود.
سخنگویی اضافه كرد: همه مشخصات معلولان به همراه نوع و درجه شدت معلولیت و خدماتی كه تاكنون از سازمان بهزیستی دریافت كرده اند بر روی این كارت ها درج می شود.
وی ادامه داد: در حقیقت، همه خدماتی كه از ابتدای عضویت یك معلول در سازمان بهزیستی به او ارایه شده، به شكل واضح بر روی این كارتهای هوشمند، ثبت خواهد شد. این كارت ها شامل حال معلولانی كه بتازگی در سازمان بهزیستی تشكیل پرونده داده اند نیز می شود.
وی در تشریح عملكرد حوزه توانبخشی از یكسال گذشته تاكنون، افزود: توزیع ۱۰ هزار ویلچر و به صفر رساندن عمل جراحی كاشت حلزون‌، ‌از جمله بی سابقه ترین اقدامات صورت گرفته در سازمان بهزیستی بوده است.
وی تاكید كرد: دیگر هیچ فردی در انتظار دریافت نوبت و یا به اصطلاح پشت نوبتی برای كاشت حلزون در كشور نیست.
وی از ارایه پلاك ویژه به معلولان جسمی و معلولان شدید و خیلی شدید برای نخستین بار در كشور خبر داد و گفت: این مساله حتی برای قشر نابینا و عقب ماندگان ذهنی نیز انجام شد و ما بدون در نظر گرفتن نوع و شدت معلولیت،‌ این پلاك های ویژه را در اختیار این افراد قرار دادیم.
وی درباره توزیع ۱۰ هزار ویلچر از سال گذشته تاكنون،‌ افزود: تلاش كردیم تا با توجه به گرانی این وسایل،‌ هیچ معلولی برای تردد در سطح شهر خود بدون صندلی چرخدار نباشد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA