شهریه جدید مهدهای کودک اعلام شد

 معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه شهریه مهدهای کودک در مراکز استان‌ها و نیز شهرستان‌های کشور به ترتیب و به طور متوسط 26.5 و 25 درصد در سال جاری افزایش خواهد یافت،‌ گفت: به طور کلی شهریه مهدهای کودک در کشور از پنج تا 35 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، محمد نفریه ، ضمن اعلام شهریه جدید مهدهای کودک در سال جاری اظهار کرد: ثبت نام در مهدهای کودک از شهریور ماه سال جاری آغاز می‌شود و لحاظ کردن شهریه جدید برای ثبت نام در این مهدها از مهرماه امسال خواهد بود.

وی در مورد چگونگی تعیین شهریه مهدهای کودک خاطر نشان کرد: طبق آیین نامه باید ابتدای شهریور ماه هر سال شهریه جدید مهدهای کودک اعلام شود و این دومین سالی است که در موعد مقرر شهریه مهدهای کودک اعلام می‌شود.

نفریه ادامه داد: این شهریه توسط کمیته تخصصی با حضور سازمان بهزیستی،‌ نمایندگان وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت و نیز نمایندگانی از صنف مهدهای کودک‌ تعیین شده است.

به گفته معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی، پیش از آنکه شهریه مهدهای کودک تعیین شده توسط استان‌ها به کمیته کشوری ارسال شود، در هر 31 استان و توسط کمیته‌های استانی تعیین شده است.

نفریه با بیان اینکه رشد شهریه مهدهای کودک با توجه به نرخ رشد تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی در خردادماه سال جاری تعیین می‌شود، تاکید کرد: در سال جاری شهریه مهدهای کودک به طور متوسط در مراکز استان‌ها 26.5، در شهرستان‌ها 25 و به طور کلی از پنج تا 35 درصد رشد داشته است.

وی در مورد شهریه مهدهای کودک در استان تهران نیز اظهار کرد: بیشترین افزایش شهریه در استان تهران مربوط به شمیرانات و منطقه یک است که تعرفه آن معادل 367 هزار تومان تعیین شده است و کمترین هزینه نیز مربوط به شهرستان‌های استان تهران است که 86 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نفریه ادامه داد: استان تهران به پنج منطقه تقسیم شده و تعرفه شهریه مهدها بر اساس این تقسیم بندی مناطق بوده است.

وی با اشاره به اینکه ستاره دار بودن مهدهای کودک در کشور بر میزان شهریه آنها تاثیرگذار بوده است، عنوان کرد: مهدهای کودک به بی‌ستاره، یک، 2 و سه ستاره تقسیم می‌شوند که بر اساس میزان ستاره‌هایشان تا 10 درصد افزایش شهریه داشته‌اند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی همچنین با اشاره به اینکه مهدها به سه مهد نیمه وقت، تمام وقت و مهدهای شبانه تقسیم می‌شوند، بیان کرد: در مهدهای تمام وقت شهریه تعیین شده ضمن لحاظ کردن هزینه نهار و لوازم التحریر است و تنها هزینه سرویس رفت و آمد لحاظ نشده است.

نفریه ادامه داد: علاوه بر این هر مهد حداکثر می‌تواند چهار فوق برنامه هنری، فرهنگی، فنی و آموزش‌های خاص قرآنی داشته باشد و برای هر کدام از آنها می‌تواند حداکثر پنج درصد به شهریه پایه اضافه کند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA