وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارتباطات خارجی نیازمند یک دیپلماسی قوی است

 دکتر حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دلیل مراودات خارجی برای فعال شدن هر چه بیشتر کشور در زمینه هایICT به یک دیپلماسی قوی نیازمند است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر حسن روحانی، صبح امروز در صحن علنی مجلس، در معرفی وزیر پیشنهادی خود دکتر محمود واعظی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دکتر محمود واعظی را بیشتر به عنوان یک چهره سیاست خارجی می شناسند تا به عنوان یک چهره در حوزه ICT ، اما تحصیلاتش در همین رشته است.
دکتر روحانی گفت: آشنایی من با ایشان به زمانی که ایشان مدیر عامل شرکت مخابرات در زمان وزارت دکتر شهید قندی بودند بر می گردد.
رئیس جمهور با بیان اینکه واعظی فعالیت زیادی در وزارت امور خارجه داشته است گفت: حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات علاوه بر نیاز به دانشتن تخصص در زمینه مسائل ICT ،مخابرات و الکترونیک نیازمند یک فرد متخصص در حوزه سیاست خارجی هم است.
وی افزود: در حوزه ICT ارتباطات فعال خارجی هم خواهیم داشت تا بخش های مختلف را به هم وصل کنیم و بتوانیم با مراودات خارجی برای دریافت تکنولوژی و همچنین فعال شدن کشور هر چه بیشتر در زمینه های متعدد و مختلف در حوزه ICT گام برداریم.
وی ضمن تشکر از دکتر محمود واعظی که این مسئولیت را پذیرفته است تصریح کرد: تایید می کنم که دکتر واعظی یکی از مدیران ارزشمند و فعال نظام بوده و مدیریت شایسته ایشان را پیش از این شاهد بوده ایم. 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA