معرفی 18 تن از اعضای كابینه توسط دكتر روحانی

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی صلاحیت ۱۸ وزیر پیشنهادی دولت یازدهم از دوشنبه آینده به مدت سه روز در مجلس برگزار می شود.

«محمد دهقان» افزود: براساس آیین نامه داخلی مجلس پس از اعلام اسامی وزیران پیشنهادی توسط رییس جمهوری، مجلس یك هفته مهلت دارد تا نسبت به بررسی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد آنها اقدام كند.
وی یادآور شد: با ارائه لیست وزیران پیشنهادی در عصر روز گذشته ، مجلس از دوشنبه هفته آینده در دو نوبت صبح و بعدازظهر به بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی می پردازد.
عضو هیات رییسه مجلس ادامه داد: حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری دوشنبه آینده در ابتدای جلسه رای اعتماد ضمن معرفی وزیران پیشنهادی و تشریح برنامه های دولت یازدهم به دفاع از آنها می پردازد.
دهقان تصریح كرد: پس از سخنان رییس جمهوری پنج نفر از نمایندگان موافق و پنج نفر از نمایندگان مخالف هر یك به مدت ۱۵ دقیقه نظرات خود را درباره تركیب هیات وزیران پیشنهادی مطرح می كنند.
وی افزود: در ادامه این جلسه براساس حروف الفباء وزارتخانه ها، بررسی صلاحیت هر یك از وزیران پیشنهادی آغاز می شود و برای هر وزیر ۲ نفر موافق و ۲ نفر مخالف نظرات خود را در پانزده دقیقه ارائه می كنند.
نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: پس از اعلام نظر سخنرانان موافق و مخالف، هر یك از وزیران ۳۰ دقیقه مهلت دارند تا برنامه های خود را تشریح كنند وبه سوال های نمایندگان پاسخ دهند.
دهقان خاطرنشان كرد : پس از سخنان ۱۸ وزیر پیشنهادی، رییس جمهوری از وزیران پیشنهادی دفاع می كند و به پرسش های نمایندگان مجلس شورای اسلامی پاسخ می دهد.
وی اضافه كرد: پس از پایان بررسی ها و ارائه نظرات، رییس جمهوری و وزیران پیشنهادی مجلس را ترك می كنند و برای هر یك از وزیران رای گیری در صحن علنی مجلس انجام می شود.
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: وزیران پیشنهادی از روز گذشته رایزنی های خود را با نمایندگان به صورت فشرده آغاز كرده اند البته برخی از آنان از روزهای گذشته نیز با نمایندگان دیدارهایی داشته اند.
دهقان ادامه داد : نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته آینده از روز دوشنبه تا چهارشنبه به بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی می پردازندو در عصر چهارشنبه رای گیری می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA