تعداد سایت هایی که در داخل کشور میزبانی می شود، افزایش یافت

 رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اعلام کرد: در طول یکسال گذشته با تمهیدات صورت گرفته در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شاهد افزایش تعداد سایت هایی بودیم که در داخل کشور میزبانی می شود و امید می رود این میزان در سال های آینده نیز به همین منوال افزایش یابد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دکتر حسن علیزاده در یک نشست خبری اظهار داشت: تاکنون 55 هزار عنوان سایت، وب سایت، وب لاگ ثبت شده در مرکزرسانه های دیجیتال داریم که این رقم در سال گذشته 45 هزار عنوان بوده و نشان از رشد بالای ده هزار عنوانی دارد.
وی ادامه داد: این در حالی است که با افزایش تعداد میزبانی داخلی مواجه بوده ایم و بر همین اساس کماکان ساماندهی پایگاههای اینترنتی را دنبال می کنیم.
علیزاده افزایش امنیت اطلاعات کاربران و مدیران سایت ها، ایجاد دسترسی یکپارچه برای دستگاه های مسوول فیلترینگ و اعطای گواهینامه به مدیران سایت های ثبت شده را از جمله اهداف ساماندهی پایگاههای اینترنتی عنوان کرد و گفت: با تغییر کاربری سایت ساماندهی از سایت نظارتی شاهد افزایش ارائه خدمات بر خط خواهیم بود.
رئیس مرکز توسعه فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با تأکید بر لزوم توجه به تولید محتوا درسایت ها گفت:تمرکز خود را از حوزه اجرا به سمت تولید محتوا افزایش خواهیم داد.

وی به اپراتورهای تلفن همراه در انتخاب محتواهایی که بهره می گیرند تذکر داد و گفت:باید توجه بیشتری بر محتوایی که اپراتورها بهره می گیرند شوند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA