ظرفیت VOIP به 20 هزار مکالمه همزمان رسید

 مدیر عامل شرکت ارتباطات زیر ساخت با تاکید بر افزایش میزان ظرفیت سیستم VOIP در یک سال گذشته گفت: ظرفیت سیستم VOIP در سال 92 به 20 هزار مکالمه همزمان ارتقاء پیدا کرد.
مهندس محمود خسروی، در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: سیستم VOIP که با ظرفیت 17هزار و پانصد مکالمه همزمان در سال 91راه اندازی شد، در سال 92 به 20 هزار مکالمه همزمان ارتقاء پیدا کرد.
وی با بیان این که ترانزیت ارتباطات بین الملل از حدود STM1 2 در سال 84 به 750 STM1 تا خرداد92 افزایش یافته ، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود ترانزیت ارتباطات بین الملل به STM1 10000 تا پایان سال 92 توسعه یابد.
وی با اشاره به حضور موثر شرکت ارتباطات زیرساخت در عرصه ارتباطات منطقه ای و بین المللی در خصوص افزایش پهنای باند بین الملل نیز گفت: پهنای باند بین الملل از Gbps 1/4 در شهریور سال 84 به Gbps 110 در ابتدای مرداد سال 92 افزایش یافته و پیش بینی می شود به Gbps 200 تا پایان سال 92 توسعه یابد.
خسروی گفت: با اجرای پروژه های IP/MPLS و ارتقاء شبکه دیتا، ظرفیت شبکه IP داخل کشور از Gbps14 در سال 87 به Gbps 550 تاکنون توسعه یافته و در نظر است به Gbps 1200 در پایان سال 92 افزایش یابد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در پایان گفت: توسعه شبکه ملی زیرساخت ارتباطات و فناوری اطلاعات برخوردار از فناوریهای نوین به منظور تامین پهنای باند و خدمات مورد نیاز متقاضیان مختلف کشور و بین المللی به صورت یکپارچه، پایدار، قابل اطمینان و ایمن جز اهداف کلان این شرکت دنبال می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA