خدمات دهی ICT به كلیه جمعیت کشور

 معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر با همگانی شدن سرویس های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مواجه هستیم و بر همین اساس 96 درصد از جمعیت کل کشور تحت پوشش سرویسهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارند.

محمد علی فرقانی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص فعالیت های رگولاتوری در دستیابی به بازار رقابتی و متوازن برای ارائه خدمات نوین و فراگیر با قیمت منصفانه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در راستای ایجاد بازار رقابتی و متوازن برای ارائه خدمات نوین رگولاتوری قدم های موثری برداشته که بر همین اساس پروانه فعالیت در حوزه سرویسهای ارتباطی، فناوری اطلاعات و رادیوئی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی صادر شده است.
فرقانی گفت: اعطای پروانه‌های اپراتورهای اول، دوم و سوم تلفن همراه، پروانه اپراتور اول پست، پروانه شبکه علمی کشور، پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه‌های انتقال داده نوری و دسترسی کاربران با استفاده از فیبرنوری (FTTX) و صدها پروانه ارائه سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات و دفاتر پیشخوان خدمات دولت و تاسیس و بهره‌برداری از شبکه‌های رادیوئی جزء فعالیت های رگولاتوری به منظور ایجاد تعادل و توازن در ارائه سرویس ها و خدمات ICT است.
معاون وزیر ارتباطات ، در پاسخ به این سوال که صدور پروانه فعالیت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات چه نتایجی را در پی داشته است گفت: این موضوع علاوه بر افزایش ظرفیتهای درآمدی برای دولت، شاخصهای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را نیز ارتقاء داده است. 
وی ادامه داد: بر همین اساس ضریب نفوذ تلفن ثابت از 29 درصد به 36 درصد، ضریب نفوذ تلفن همراه از 27/12 درصد به 73/78 درصد و ضریب نفوذ کاربران اینترنت به 68/32 درصد افزایش یافته است. 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA