آغاز به كار دبیرخانه نظارت بر علائم، نشانه ها و تصاویر البسه

 معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز به کار دبیرخانه ‌آیین نامه نظارت بر علائم، نشانه‌ها و تصاویر روی البسه و لوازم التحریر تا پایان دولت دهم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، «حمید شاه آبادی» اجرایی شدن آیین نامه علائم و نشانه ها و تصاویر روی البسه و لوازم التحریر که 13 سال پیش تصویب شده بود را از اقدامات این معاونت در دولت دهم دانست و گفت:شورای نظارت بر علائم و نشانه ها که در طول این مدت مسکوت مانده بود،شورایی قانونی بوده که دبیری آن با معاونت امورهنری است و با جلسات متعدد طی 2 سال گذشته اجرایی شد.
وی اد امه داد:براساس این مصوبه با شرکت های فعال در زمینه علائم و نشانه های چاپی بر روی لباس و لوازم التحریر در تعامل هستیم و بر طرح ها و نقش های این کالاها نظارت خواهیم داشت تا از نشانه ها و نمادهای غیراسلامی و یا مغایر با عرف جامعه استفاده نشود.
شاه آبادی از تشکیل دبیرخانه و تعیین ساز وکارهای اجرایی این آیین نامه خبر داد و گفت: این دبیرخانه تا روزهای پایانی دولت دهم آغاز به کار خواهد کرد.

برنامه ریزی معاونت امورهنری برای برگزاری چهار رویداد تجسمی
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از برگزاری دو جشنواره تجسمی تا پایان تابستان 92 خبر داد و گفت:برنامه ریزی و سیاست گذاری برای برگزاری دو رویداد هنری دیگر شامل دوسالانه تصویرگری و جشنواره تجسمی فجر در پاییز و زمستان سال جاری نیز انجام شده است.
وی توضیح داد: جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی کودک و نوجوان برای سومین سال با شعار رشد و توسعه هنری برگزار می شود و مکان برپایی آن تهران خواهد بود.
معاون امورهنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، زمان برگزاری این رویداد را اول شهریورماه سالجاری عنوان کرد و افزود: این جشنواره با حضور کودکان و نوجوانان هنرمند و با همراهی والدین برگزار خواهد شد.برپایی کارگاه های آموزشی و زنده با حضور اساتید هنر و مدرسان تجسمی مربوط به این گروه سنی و همچنین میزگرد تخصصی و سخنرانی برای مربیان هنر از برنامه های این جشنواره تجسمی است.
این مقام مسوول در معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به برنامه های این معاونت ویژه جوانان اشاره کرد و گفت: بیستمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوانان امسال با سبک وسیاق جدید برای پنجمین سال پیاپی از اول تا پنجم شهریورماه ماه در 9 رشته رقابتی و در شهر گرگان برگزار می شود.
به گفته شاه آبادی،در این دوره متقاضیان به صورت مستقیم در سایت جشنواره ثبت نام کردند و به این ترتیب امکان دسترسی داوران به تصاویر آثار راحت تر بوده،ضمن اینکه اختلافات استانی ناشی از انتخاب هنرمندان شرکت کننده کاهش پیدا کرده است.
وی یادآور شد:این رویداد هنری که با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دربخش بین الملل برگزار می شود،تلاش کرده است سطح کیفی شرکت کنندگان خارجی را ارتقا دهد تا دغدغه و نگرانی برخی از جوانان هنرمند درخصوص سطح کیفی هنرمندان خارجی و نبود رقابت جدی بین شرکت کنندگان داخلی و خارجی برطرف شود.
معاون امورهنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هدف از برگزاری جشواره تجسمی جوانان را فراهم کردن زمینه به منظور رقابت در عرصه خلاقیت های هنری، ارتقای سطح تخصصی هنرجویان عنوان کرد و ادامه داد:با برگزاری رویدادهایی از این دست ارتباط هنری جوانان در سراسر کشور تقویت خواهد شد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برگزاری جشنواره تجسمی فجر نیز گفت:جلسه های متعددی در شورای سیاست گذاری این رویداد هنری برگزار شد و بعد از کارشناسی و بررسی های تخصصی فراخوان آن نیز پیشتر منتشر شد.
وی برگزاری گسترده تر بخش فیلم های تجسمی را از ویژگی های این دوره از جشنواره فجر دانست و افزود:کمک هزینه هایی امسال به منظور حمایت از هنرمندان و برای ساخت فیلم های هنری اختصاص خواهد یافت.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA