نتایج اولیه كنكور ۹۲ تا ۱۲ مرداد اعلام می شود

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش كشور گفت: نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ به صورت كارنامه تنظیم و تا روز شنبه، ۱۲ مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

به گزارش ایرنا، «حسین توكلی» افزود: انتخاب رشته های تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ از روز پنج شنبه، ۱۷ مردادماه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آغاز می شود و در روز سه شنبه، ۲۲ مردادماه پایان می پذیرد.
وی به تغییر زمان ارائه تسهیلات سازمان سنجش برای انتخاب رشته داوطلبان كنكور امسال اشاره كرد و گفت: پیش از این قرار بود این تسهیلات و امكانات پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون در ۱۲ مردادماه در اختیار علاقه مندان قرار گیرد اما در تصمیمی جدید قرار شد این تسهیلات قبل از اعلام نتایج اولیه به داوطلبان ارائه شود.
توكلی به داوطلبان كنكور توصیه كرد قبل از انتخاب رشته از این تسهیلات كه در سه قالب مختلف شامل نرم افزار، ویژه نامه و كتاب فراهم می شود استفاده كنند.
وی درخصوص این امكانات توضیح داد: نرم افزار راهنمای انتخاب رشته یكی از تسهیلات سازمان سنجش برای كمك به انتخاب رشته داوطلبان است و این امكان را به داوطلب می دهد كه بر حسب مورد، با توجه به وضعیت علمی و نمره خود كه در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ كسب كرده است خود را با داوطلب مشابه در آزمون سراسری سال ۹۱ مقایسه و امكان قبولی خود را مشاهده كند.
سخنگوی سازمان سنجش ادامه داد: ویژه نامه انتخاب رشته سال ۱۳۹۲ با تمركز بر نیازهای داوطلبان، والدین و مشاوران مدارس تهیه شده و علاوه بر آن، ویرایش جدید كتاب «انتخاب رشته، انتخاب آینده» كه براساس آیین نامه ها و تصمیم های جدید پذیرش دانشجو بازنگری شده است نیز چاپ و تكثیر شده و دراختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.
توكلی تاكید كرد: اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه انتخاب رشته در هفته های آینده از طریق سایت سازمان سنجش و همچنین هفته نامه پیك سنجش به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
وی درباره دیگر تغییرات دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری در سال جاری اظهار داشت: سال گذشته، این دفترچه در سه قالب برای داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی، هنر و زبان های خارجی، گروه علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی و همچنین گروه علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی تهیه و چاپ شد اما امسال برای هریك از گروه های پنجگانه آموزشی كنكور، دفترچه جداگانه ای تهیه شده است.
وی تاكید كرد: دفترچه راهنمای آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ نیز همانند دیگر دفترچه های راهنمای آزمون های دكتری نیمه متمركز، كارشناسی ارشد ناپیوسته، كارشناسی ناپیوسته، كاردانی پیوسته فنی و حرفه ای و دیگر آزمون ها به منظور حذف كاغذ و استفاده از امكانات الكترونیكی كشور و در راستای تحقق اهداف دولت الكترونیك، از امسال چاپ و تكثیر نخواهد شد و از روز سه شنبه، ۱۵ مردادماه ۹۲ منحصرا از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA