دوشنبه ، آخرین فرصت ارائه اظهارنامه مالیاتی

 رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: مودیان مالیاتی که اظهارنامه خود را ارائه نکرده اند تا 31 تیر باید به ادارات مالیاتی کشور ارائه کنند.
به گزارش واحد مرکزی خبر، علی عسکری گفت: حدود یک و نیم میلیون مودی مالیاتی برای ارائه کارنامه های مالیاتی خود مراجعه نکرده اند که درخواست می کنیم هرچه سریعتر اظهارنامه های مالیاتی خود را به ادارات مالیاتی ارسال کنند.
وی با بیان اینکه روزانه 250 تا 300 هزار اظهارنامه مالیاتی به ادارات مالیاتی کشور ارائه شده است ، گفت: براساس قانون اجازه تمدید آخرین مهلت به مودیان مالیاتی داده نشده است.
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: حدود 200 هزار مودی مالیاتی امضای الکترونیکی دارند که سبب تسریع در ارائه الکترونیکی اظهارنامه های مالیاتی شده است.
عسکری افزود: 3 میلیون و 300 هزار اظهارنامه ، امضای الکترونیکی ندارند و صاحبان مشاغل و سایر مودیانی که اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت الکترونیکی ارسال کرده اند ، تا پایان مرداد فرصت دارند به صورت دستی یا از طریق ادارات پست مدارک خود را به منظور تکمیل و ارائه اظهارنامه مالیاتی به ادارات مالیاتی سراسر کشور ارائه کنند.
وی تاکید کرد: کسانی که اظهارنامه های خود را بموقع ندهند ، جریمه می شوند.
عسکری با بیان اینکه سهم درآمدهای مالیاتی از بودجه عمومی و جاری به ترتیب 33 و 44 درصد است ، گفت : سهم درآمدهای مالیاتی از مجموع تولید ناخالص ملی کشور به 6.7 درصد می رسد در حالی که در بسیاری از کشورها سهم درآمدهای مالیاتی از بودجه عمومی آن ها بیش از 60 درصد است.
عسکری اظهار داشت : از لحاظ معیار سهم درآمدهای مالیاتی در اقتصاد کشور از کشورهای در حال توسعه تا 50 درصد عقب تر هستیم که امیدواریم با اجرای طرح جامع مالیاتی این فاصله کاهش یابد.
این هفته قرار است راه اندازی آزمایشی طرح جامع مالیاتی در سه استان تهران، اصفهان و قم صورت گیرد و در ادامه به طور کامل در کشور عملیاتی خواهد شد.
ظرفیت نظام مالیاتی کشور بسیار خوب است و از مجموع درآمد مالیاتی کشور حدود 13 درصد را مالیات بر ارزش افزوده تشکیل می دهد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA