صدور مجوز برای محصولات بومی حوزه افتا


شرکتها و فعالان حوزه امنیت باید محصولات بومی خود را جهت بررسی و صدور گواهی تایید محصول به سازمان فناوری اطلاعات ایران ارسال و پس از اخذ گواهی امكان ارائه محصول به نهادهای متقاضی را خواهند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران،‌ مهندس رادكانی در همایش امنیت اطلاعات و مدیریت رخدادهای رایانه ای در استان قزوین، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ساماندهی و ارزیابی محصولات حوزه افتا یكی از وظایف سازمان فناوری اطلاعات در این بخش است.
وی افزود: در همین راستا، سازمان فناوری اطلاعات ایران با تقویت آزمایشگاه هایی که در این حوزه كار می کنند در جهت ایمن سازی امن محصولات اقدام كرده و به محصولات بومی تولید شده در این حوزه گواهی تاییدیه ارائه محصول می دهد
رادكانی با بیان این مطلب كه پیگیری سیاستهای کلان وزارت در حوزه افتا از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران صورت می‌گیرد تصریح كرد: پیشگیری و امداد از دیگر وظایف سازمان در این بخش است كه در این راستا، مرکز ماهر به منظور دستیابی به اهداف تعریف شده،‌راه اندازی شده است.
معاون گسترش فناوری اطلاعات با اشاره اقدام های صورت گرفته در این بخش نیز گفت:‌ در این راستا،‌ساز و كارهای مناسب جهت تعامل میان دستگاه های اجرایی،‌پیاده سازی شده است.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA