كارت های پایان خدمت و معافیت هوشمندسازی می شود

 سردار سید حمید صدرالسادات افزود: با هوشمند سازی كارت های قدیمی معافیت و پایان خدمت، امكان جعل كارت های الكترونیكی خدمت وظیفه عمومی وجود نخواهد داشت.
وی اظهار داشت : با همت بازرسان سازمان وظیفه عمومی، سال گذشته پنج باند كه از طریق دسیسه و تقلب در جعل كارت نقش داشتند، شناسایی كه در این راستا ۱۰ نفر نیز دستگیر و ۳۵۲ كارت جعلی باطل شدند.
به گفته این مقام انتظامی، آمار كشف دسیسه و تقلب در طول سال گذشته ، با توجه به حجم بالای درخواست های مشمولان ، بسیار ناچیز بود.
صدرالسادات تصریح كرد: همچنین به منظور كاهش سوء استفاده های احتمالی در فرآیند رسیدگی به معافیت پزشكی ، اقدامات موثری را در دستور كار خود قرار داده ایم كه برخی از آنها در استان تهران در حال اجراست.
وی ، استفاده از بیمارستان های نیروهای مسلح برای معاینات تخصصی و برقراری ارتباط سیستمی در تبادل اطلاعات و مكاتبات با بیمارستان های یاد شده را یكی از اقدامات صورت گرفته عنوان كرد.
صدرالسادات افزود: نتایج معاینات پزشكی بیمارستان ها نیز، از طریق پیك و یا نماینده تعیین شده وظیفه عمومی تحویل وظیفه عمومی استان داده می شود كه البته این شیوه در حال حاضر در استان تهران در حال اجراست و امیدواریم در آینده نزدیك در سایر استان ها نیز اجرا شود.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به اهمیت معاینات اولیه پزشكی مشمولان تصریح كرد: تعیین حدود یكهزار و ۵۰۰ نفر پزشك نظامی به عنوان پزشك، گام مهمی در جهت بهبود وضعیت معاینه اولیه مشمولان و كاهش دسیسه و تقلب خواهد بود.
وی یادآور شد: برای پیشبرد اهداف فوق ، اقدامات لازم برای دریافت اطلاعات اولیه مربوط به سلامت دانش آموزان از طریق وزارت بهداشت صورت گرفته است.
این مقام مسئول تاكید كرد: مشمولان برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی صرفا به پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی در سایت پلیس به نشانیwww.police.ir مراجعه و یا با تلفن گویا به شماره ۰۹۶۸۰ تماس حاصل و از اعتماد به افراد سود جو در این زمینه خودداری كنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA