نحوه قرائت پاسخنامه کنکوری ها

 مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به نحوه قرائت پاسخنامه ها، از زمان اعلام رتبه های کشوری داوطلبان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین توکلی درباره پاسخنامه های کنکور سراسری 92، اظهار داشت: پاسخنامه های آزمون سراسری سال 92 بعد از برگزاری آزمون به صورت لاک و مهر شده با حفاظت و اسکورت کامل به سازمان سنجش منتقل و به نماینده دفتر فناوری اطلاعات سازمان سنجش تحویل داده شد، قرنطینه پاسخنامه های آزمون از ساعت 9 صبح پنجشنبه 6 تیر با رعایت تمام ضوابط و مقررات آغاز و نسبت به انجام مجموعه عملیات قرائت پاسخنامه ها اقدام شده است.

وی ادامه داد: طبق برنامه قرائت پاسخنامه ها، پاسخنامه هر داوطلب توسط 2 دستگاه قرائت خوان و علامت خوان و به طور جداگانه قرائت و نتیجه حاصله با یکدیگر تطبیق داده شد همچنین از صحت قرائت پاسخنامه ها اطمینان حاصل شده و به طور موردی کنترل و از صحت صد در صدی قرائت پاسخنامه ها اطمینان حاصل شده است.

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش، نتیجه قرائت پاسخنامه ها در چند نوار تهیه و بر اساس دستورالعملهای مربوط برای نگهداری در محلهای امن به مسئولان تحویل داده شده است، بعد از تنظیم صورت جلسه پایان قرنطینه قرائت پاسخنامه ها، قرنطینه مذکور در ساعت 11 صبح روز جمعه 21 تیر پایان پذیرفت و تمام افرادی که در قرنطینه همکاری داشته اند با رعایت تمام مقررات مربوط از قرنطینه خارج شدند. بر اساس گزارش اولیه، از تعداد یک میلیون و 83 هزار و 571 داوطلب ثبت نام کننده در کنکور تعداد 920 هزار و 200 داوطلب در جلسه آزمون حاضر و 163 هزار و 371 نفر غایب بوده اند.

توکلی خاطرنشان کرد: عملیات مربوط به تصحیح پاسخنامه ها، محاسبه نمرات خام، تراز، کل و سایر محاسبات دیگر انجام و نتیجه اولیه آزمون سراسری سال جاری به صورت کارنامه تنظیم و شنبه 12 مرداد سال جاری منتشر می شود.

وی اظهار داشت: یک هفته بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون، پاسخنامه داوطلبان با رتبه کشوری کمتر از 75 هزار در هر یک از گروههای آزمایشی ریاضی، تجربی و علوم انسانی و رتبه کشوری کمتر از 10 هزار در گروههای آزمایشی هنر و زبانهای خارجی منتشر می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA