تعویض بیش از دو میلیون شناسنامه در سال

مدیركل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال كشور گفت: سالانه حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار شناسنامه در كشور تعویض می شود. 

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن اسماعیلی افزود: از این تعداد یك میلیون و ۱۰۰ هزار جلد شناسنامه برای افراد ۱۵ سال تمام و یك میلیون و ۲۰۰ هزار جلد ورت المثنی ناشی از مفقود شدن و آسیب دیدن شناسنامه ها صادر می شود. 
وی درباره هزینه های صدور شناسنامه، اظهار داشت: برای صدور هر جلد شناسنامه جدید برای افراد ۱۵ سال تمام و عكسدار كردن آن، ۱۰ هزار تومان، تعویض ۱۵ هزار تومان، المثنی برای بار اول ۲۰ هزار تومان، بار دوم ۴۰ هزار تومان و بار سوم ۱۰۰ هزار تومان دریافت خواهد شد. 
این مقام مسئول در سازمان ثبت احوال ادامه داد: این هزینه ها براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی از اول امسال قابل اجراست. 
اسماعیلی درباره آرشیو الكترونیكی اسناد هویتی ایرانیان نیز گفت: هم اكنون حدود ۱۲۶ میلیون سند ولادت و وفات در ادارات سازمان ثبت احوال وجود دارد.
وی ادامه داد: در سالجاری حدود ۹۰ میلیون سند آرشیو شده روی پایگاه جمعیتی قرار می گیرد تا بتوانیم از خدمات آرشیوی آن استفاده كنیم. 
این مقام مسئول در ثبت احوال، مهمترین خدمتی را كه از طریق آرشیو اسناد ارایه می شود بهره برداری از پایگاه جمعیتی بدون استفاده از پست دانست. 
اسماعیلی خاطرنشان كرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده از ابتدا تا پایان امسال همه اطلاعات اسناد بر روی پایگاه جمعیتی قرار می گیرد. 
وی گفت: هم اكنون بیش از یك میلیون و ۸۰۰ هزار سند در ۱۵ استان به پایگاه جمعیتی منتقل شده و تاكنون از بیش از چهار میلیون سند تصویربرداری شده است. 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA