187 کشور در جهان دارای پست دولتی هستند

 دکتر محمد حسن نامی وزیر ارتباطا ت و فناوری اطلاعات گفت: از بین 214 کشور جهان، در 187 کشور شرکت پست به صورت دولتی اداره می شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد حسن نامی در مراسم افتتاح از سرویس پست الکترونیک ملی اظهار داشت: شرکت پست از یک جایگاه ویژه در ذهن مردم برخوردار بوده که با توجه به افزایش توانمندی های این شرکت می تواند نقش موثری در افزایش بهره وری ملی و رشد اقتصادی کشور داشته باشد.
وی با تأکید بر لزوم افزایش در سرمایه گذاری در زمینه زیرساخت کشور ادامه داد: هرچه در توسعه زیرساخت ها تلاش بیشتری صورت گیرد شاهد توسعه در سایر بخش ها خواهیم بود که ارزش افزوده قابل توجهی را به ارمغان می آورد.
وی گفت: یک دلار سرمایه گذاری در بخش ICT منجر به 4/3 دلار صرفه جویی در انرژی، 8/1 صرفه جویی در محیط زیست و 4/3 صرفه جویی در سایر صنایع می شود.
وی با اشاره به درآمدهای شرکت هایی که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کنند گفت: در حالی که این شرکت ها در آمدی بسیار بالایی دارند شاهد هستیم که برخی نخبگان و دانشمندان جذب این شرکت ها شده و از توانمندی های این جوانان استفاده می شود.
وی در پایان گفت: در سال 90 ، سه درصد درآمد ارتباطات در زیرساخت هزینه شد که این رقم در سال 91 به 5 درصد رسید

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA