ضرورت تنگاه ویژه به مدل كسب وكار سرویس پست الكترونیك

 در این مراسم كه با حضور دكتر نامی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران ارشد شركت پست برگزار شد؛ مهندس حكیم جوادی با یادآوری این‌كه بشر به دلیل ماهیت اجتماعی خود همواره به دنبال برقراری ارتباط و ارسال پیام بوده است، اظهار داشت: توسعه روزافزون موبایل و اینترنت روش‌های تبادل اطلاعات را متحول ساخته است به گونه‌ای كه هركس می‌تواندبصورت برخط و به موقع پیام‌های خود را دریافت كند.
معاون وزیر ارتباطات افزود:امروزه یكی از دغدغه‌های ما بحث ایمیل و شبكه‌های اجتماعی و سهم ما از این حوزه است. این كه مدل كسب و كار در ایمیل چگونه باید باشد؟ به همین دلیل تیم‌هایی در دنیا مأمور شده‌اند كه مدل كسب و كار را براساس سرویس ایمیل و شبكه‌های اجتماعی تدوین نمایندوكشور ما نیز نمی‌تواند از این قاعده مستثنی باشد.
او تصریح كرد:در این زمینه ما نیز باید مدل خودمان را داشته باشیم. برهمین اساس، استفاده از خط و زبان فارسی در ایمیل می‌تواند باعث جذب هرچه بیشتر مخاطبان شود.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان این كه حفظ امنیت در این سرویس یكی از دغدغه‌های ما و سایر كشورهاست،افزود: منظور ما از امنیت حفظ حریم خصوصی است؛ زیرا هیچ‌كس مایل نیست دیگران از محتوای پیام‌هایش آگاه باشد. وی یادآوری كرد: شناسایی حفره‌های امنیتی و نیز مقابله با هرزنامه‌ها از دیگر اقداماتی است كه باید در این زمینه صورت پذیرد.
حكیم جوادی با اشاره به خبرهای منتشر شده اخیر در خصوص شنود ایمیل‌ها،گفت: بسیاری از كشورهای اروپایی نیز به این فكر انداخته است كه آن‌ها نیز شبكه‌های اختصاصی خود را ایجاد نمایند.
حكیم جوادی اذعان داشت: لازمه حفظ امنیت كسب وكارها داشتن سرویس‌های امن است كه رقبا نتوانند از اطلاعات هم باخبرنشوند. در غیر این صورت افشای اسرار حرفه‌ای كسب و كارها را با مشكل مواجه خواهد ساخت.
وی گفت:در زمینه اشتغال نیز این حوزه می‌تواند اشتغال‌زا و درآمدزا باشد.
حكیم جوادی با اشاره به تفاهم نامه فیمابین سازمان فناوری اطلاعات ایران و شركت پست افزود:این تفاهم‌نامه چند كاركرد دارد كه مهمترین آن نگاه ویژه به مدل كسب و كار است. ما باید با رویكرد اقتصادی به این سرویس نگاه كنیم كه پاسخگوی نیازها باشد و برای سرمایه‌گذاری جذابیت داشته باشد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تأكید كرد:ضروری است كه همه دستگاه‌های دولتی جهت امنیت بیشتر و نیز معرفی دستگاه و پرسنل خود از ایمیل‌های بومی استفاده كنند. او اظهار امیدواری كرد این سرویس بزودی در سطح وسیع عملیاتی شود و كاربران آن تا پایان سال جاری دست‌كم به یك میلیون نفر برسد.
حكیم جوادی در زمینه پشتیبانی فنی از این سرویس اظهار داشت سازمان فناوری اطلاعات ایران به همراه سایر شركت‌های همكار پشتیبانی فنی این سرویس را انجام خواهند داد. وی گفت: نرم افزار مورد استفاده در این سرویس آزمایش‌های متعددی را پشت سر گذاشته و به لحاظ امنیتی مورد تأیید است.
او با اشاره به بهره‌برداری از مراكز داده استانی كه غالباً در مراكز پستی قراردارند آن را فرصتی برای ایجاد ظرفیت‌های بالا در استفاده از سرویس ایمیل بومی عنوان كرد.
مهندس حكیم جوادی در پایان اظهار امیدواری كرد امضای این تفاهم‌نامه نتایج خوبی برای مردم به همراه داشته باشد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA