اجرت‌المثل ادارات اوقاف و حق‌الزحمه هیات امنای اماكن مذهبی تعیین شد

 هیات وزیران بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد ماده (۱۷) قانون تشكیلات و اختیارات سازمان حج و اوقاف و امور خیریه -مصوب ۱۳۶۳- اصلاح ماده(۳۴) آیین نامه اجرایی قانون تشكیلات و اختیارات سازمان حج و اوقاف و امور خیریه را تصویب كرد.
بر این اساس، حق التویه یا اجرت المثل ادارات اوقاف و امور خیریه در تولیت اماكن مذهبی اسلامی، ۱۰ درصد عایدات خالص سالیانه هر یك از اماكن یاد شده است و حق الزحمه هیات امنا به موجب آیین نامه ماده(۵) قانون مذكور تعیین می شود.
همچنین هیات دولت در مصوبه دیگری بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و تبصره(۱) ماده(۵) قانون تشكیلات و اختیارات سازمان حج و اوقاف و امور خیریه-مصوب ۱۳۶۳- تصویب كرد؛ حق الزحمه امین یا هیات امنای موضوع ماده(۵) این قانون متناسب با درآمد سالانه هر یكی از اماكن مذهبی، به موجب جدولی كه هر ساله به پیوست آیین نامه چگونگی هزینه وجوه حاصل از محل هدایای مستقل و حق التویه و حق النظاره، موضوع ماده(۱۲) قانون یاد شده به تصویب هیات وزیران می رسد، تعیین می شود.
به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، «محمدرضا رحیمی» معاون اول رییس جمهوری این مصوبه را برای اجرا ابلاغ كرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA