روحانیت باید سخنگوی حرمت، عزت و حقوق اساسی مردم باشد

 رییس جمهوری منتخب با بیان این كه نهاد روحانیت باید نهادی واسط بین مردم و حكومت باشد، تاكید كرد: روحانیت باید سخنگوی حرمت، عزت و حقوق اساسی مردم باشد. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین دكتر «حسن روحانی» امروز (چهارشنبه) در جمع علما و روحانیون در تالار بزرگ كشور افزود: ادامه جایگاه روحانیت و پایداری آن در سایه قرابت و نزدیكی این نهاد با مردم است؛ امروزه حساسیت این مساله از همیشه بیشتر است و باید اعتماد متقابل بین مردم و روحانیون همواره برقرار باشد.
رییس جمهوری منتخب مردمی بودن را از امتیازات ویژه روحانیت دانست و گفت: نهاد روحانیت از دل ایمان و خواست مردم برآمده و هویت آن در مردمی بودن آن است؛ روحانیت همواره مردم را تكیه گاه خود در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی قرار داده است.
روحانی با بیان اینكه تكیه حضرت امام خمینی (ره) در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و فراز و نشیب های بعد از انقلاب، به مردم بود، اظهارداشت: در این انقلاب همواره پس از لطف و عنایت حق، تكیه به حضور ایثار و فداكاری مردم بوده و امروز نیز اساس قدرت ملی ما را مردم تشكیل می دهند.
رییس جمهوری منتخب با تاكید بر اینكه روحانیت باید همواره مستظهر به اعتماد مردم و حمایت آنها باشد، تصریح كرد: روحانیت زبان مردم و نهاد واسط بین مردم و حكومت است؛ روحانیت باید سخنگوی حرمت، عزت و حقوق اساسی مردم باشد و خواست جامعه برای اصلاح به منظور بهبود معیشت و ارتقا اخلاق و منزلت شهروندان را به حاكمان منتقل كند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA