ثبت نام اینترنتی پزشكان عمومی در طرح پزشك خانواده

 وزیر بهداشت با اشاره به آغاز اجرای برنامه پزشک خانواده از روز شنبه در شهر تهران، به ارائه جزئیات بیشتری از نحوه اجرای این برنامه اشاره کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمدحسن طریقت منفرد که در نشست خبری به طور رسمی از آغاز اجرای برنامه پزشک خانواده در شهر تهران خبر داده بود، به جزئیات بیشتری از اجرای این طرح اشاره کرد.
وی گفت: اعتبار اجرای برنامه پزشک خانواده که دو نهم آن یعنی 400 میلیادرتومان دریافت شده است در تهران در دست ستاد اجرایی برنامه کشوری پزشک خانواده باشد و این ستاد به صورت مستقیم و آنلاین از اولین ویزیت پایه توسط پزشک که در سیستم ثبت می شود، پرداخت به پزشک را انجام دهد.
وزیر بهداشت گفت: طبق آمار حدود 24 هزار پزشک عمومی در استان تهران و حدود 22 هزار پزشک عمومی در شهر تهران وجود دارند که اگر هر پزشک حدود 2 هزار نفر را تحت پوشش بگیرد برای اجرای برنامه پزشک خانواده در تهران به 5 تا 7 هزار پزشک عمومی نیازمندیم.
ثبت نام پزشکان خانوده تهران
طریقت منفرد ادامه داد: پزشکان عمومی که مایل به همکاری با این برنامه هستند می توانند از روز شبنه به سایت www.1590.ir مراجعه کرده و ثبت نام کنند.
وی بیان داشت: هر فردی می تواند پزشک خانواده خود را انتخاب کند و هر پزشک نیز تا سقف 2000 نفر به هر میزان که بیمار تحت پوشش قرار داده و خدمت ارائه کند پول دریافت خواهد کرد.
وی توضیح داد: در این مرحله از اجرای برنامه پزشک خانواده سرانه ای که برای اجرا اختصاص یافته است مربوط به سطح اول برنامه است و به میزان 35 درصد از 12000 تومان سرانه ایست که به بیمه ها اختصاص خواهد یافت، 65 درصد دیگر از این مبلغ نیز مربوط به اجرای سطوح 2 و 3 در آینده خواهد بود.
پزشک خانواده مسئول موفقیت اقتصادی برنامه
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در شیوه نامه جدید برنامه پزشک خانواده، پزشک خانواده هم مسئول صیانت از سلامت و امانت بیماران (حق بیمه آنان) است و هم مسئولیت موفقیت اقتصادی طرح را به عهده دارد.
وی در ادامه توضیح داد: یعنی پزشک خانواده ملزم است در سطح سرانه کار انجام دهد، اگر بیشتر از سرانه هزینه کرد و این هزینه توجیه نداشت ضرر می کند ولی اگر هزینه کمتر از سرانه باشد پرداخت نمی شود.
الزام پزشک خانواده به ارائه خدمت طبق سرانه
وی افزود: نگرانی که قبلاً وجود داشت این بود که پزشک پولش را بگیرد ولی خدمت ندهد و یا هزینه بیمار بیشتر از اعتبارات باشد، که سیستم سرانه ای این مشکلات را حل خواهد کرد و هر پزشکی بر مبنای سرانه باید خدمت بدهد.
وزیر بهداشت ادامه داد: مثلا اگر پزشکی 2 هزار بیمار داشته باشد و بابت هر بیمار 5 هزار تومان دریافت کند در آخر ماه 10 میلیون تومان دریافت خواهد کرد ولی اگر مثلاً برای بیماران خاص و صعب العلاج هزینه ای بیش از سرانه به بیمه تحمیل کرد باید بیمه ها را توجیه کند تا بتواند سرانه اش را ترمیم کرده و هزینه اش را دریافت کند.
وی افزود: برنامه پزشک خانواده از شنبه در شهر تهران آغاز می شود و اگر در شهرستان های استان هم پزشکانی متقاضی اجرای برنامه باشند می توانند در سامانه اقدام به ثبت نام کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA