پرداخت وام ازدواج در بانک‌های خصوصی

 بانک مرکزی با اعلام اینکه درخواست مجوز در شهرهای فاقد صرافی بدون نوبت بررسی می شود، از اتصال یک صندوق جدید به سامانه قرض الحسنه ازدواج خبر داد و در همین رابطه طی سال جاری به حدود 158 هزار نفر نیز وام ازدواج پرداخت شده است.

به گزارش مهر، بانک مرکزی اعلام کرد: به منظور دسترسی عموم مردم به ارز مورد نیاز جهت تشرف به عتبات عالیات، حج تمتع و عمره، مقرر شد در شهرستان های فاقد صرافی، تقاضای متقاضیان دریافت مجوز صرافی مورد بررسی قرار گیرد.

شایان ذکر است این بانک برای متقاضیان شهرهایی که فاقد صرافی هستند بدون نوبت با توجه به ضوابط و مقررات، مجوز تاسیس و فعالیت صرافی صادر خواهد نمود.

همچنین در خبر دیگری آمده است: در آستانه نیمه شعبان صندوق مهر امام رضا (ع) به سامانه قرض الحسنه ازدواج متصل شد. این بانک به منظور تسریع در اعطای وام ازدواج،‌ بانک های ارائه دهنده ‌تسهیلات مذکور را در‌سامانه قرض‌الحسنه ازدواج افزایش داد.

در گام بعدی بانک مرکزی درصدد اتصال بانک های خصوصی نیز به این سامانه است و به محض نهایی شدن به اطلاع عموم خواهد رسید. گفتنی است، در‌ سال های 1390، 1391‌ و تا تاریخ 25 خردادماه امسال به ترتیب بالغ بر 1254549، 938081 و 157945 نفر از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برخوردار شده اند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA