• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

جزئیات طرح «ضیافت» ویژه ماه رمضان

 استاندار تهران با تشریح جزئیات طرح «ضیافت» ویژه ماه رمضان، آخرین قیمت‌های مصوب درباره قیمت گوشت، مرغ و حبوبات و مصوبات ستاد تنظیم بازار را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، مرتضی تمدن در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران که دقایقی پیش در ساختمان جدید استانداری تهران با حضور نعمت‌الله ترکی _ معاون برنامه‌ریزی استانداری و صادقی _ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به پایان رسید، گفت: در طرح ضیافت ماه رمضان امسال مرغ گرم، منجمد، گوشت گرم منجمد، شکر، حبوبات، برنج و خرما و برخی اقلام پرمصرف عرضه می‌شود.

وی افزود: در نمایشگاه‌هایی که به مناسبت ماه رمضان عرضه می‌شود، همچنین مواد لبنی و اقلام عنوان شده با قیمت مصوب عرضه خواهد شد.

استاندار تهران با بیان اینکه در نمایشگاه‌های طرح ضیافت، گوشت و مرغ گرم با قیمت روز و گوشت و مرغ منجمد با قیمت مصوب عرضه خواهد شد، گفت: سقف قیمت مرغ منجمد در نمایشگاه‌های شهر تهران 5150 تومان و در نمایشگاه شهرستان‌های شهر تهران 5200 تومان نرخ‌گذاری شده است.

تمدن تصریح کرد: همچنین برنج خارجی نیز با قیمت 2400 تومان، گوشت گوساله منجمد با قیمت 16 هزار و 800 تومان، نخود و عدس به ترتیب 3200 تا 3450 تومان و شکر با قیمت 1500 تومان عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین ستاد تنظیم بازار مقرر کرده اتحادیه مواد لبنی نیز آمادگی خود را به این ستاد اعلام بکند و مواد لبنی نیز با حداقل پنج تا 10 درصد تخفیف نسبت به قیمت بازار، اقلام خود را در نمایشگاه‌ها عرضه کنند.

استاندار تهران گفت: سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری نیز اعلام آمادگی کرده است تا در 150 نقطه از میادین شهر تهران اقدام به عرضه اقلام پرمصرف کنند که مقرر شد برنامه‌های خود را به ستاد تنظیم بازار اعلام کنند و در صورت نهایی شدن برنامه، فروش عرضه اقلام پرمصرف در میادین نیز به مردم اطلاع‌رسانی شود.

به گفته تمدن، هفت نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در شهر تهران و 15 نمایشگاه نیز در مراکز شهرستان‌های شهر تهران از 12 تیر ماه فعالیت خود را به مدت 10 روز آغاز خواهند کرد و این نمایشگاه‌ها روز بیست و یکم به فعالیت خود پایان خواهند داد.

وی تصریح کرد: علاوه بر این نمایشگاه‌های طرح ضیافت، فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله رفاه، شهروند، اتکا، سپه، یاس و اتحادیه‌های اصناف نیز در ستاد تنظیم بازار ماه رمضان مشارکت خواهند داشت.

استاندار تهران گفت: یکی از اقداماتی که برای طرح ضیافت امسال انجام شده، فراخوان تعاونی‌های مصرف کارگری و کارمندی است و این تعاونی‌ها می‌توانند به هر میزان که گوشت و مرغ منجمد نیاز داشته باشند، به صورت مستقیم از سازمان صنعت، معدن و تجارت تهیه کرده و آن را در اختیار کارمندان خود با قیمت مصوب مرغ کیلویی 4800 تومان قرار دهند.

به گفته تمدن، با اتحادیه برخی‌ از کالاهای پرمصرف ماه رمضان از جمله قنادان، مواد لبنی و خرما نیز جلسه مشترک تشکیل خواهد شد تا برنامه‌های مشترک طرح ضیافت را در صورت آمادگی، اعلام کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA