آغاز توزیع چهار و ۵۰۰ معرفی نامه ارز دانشجویی از۳۱ خرداد

 معاون بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم و تحقیقات گفت: توزیع حواله ارزی برای دانشجویان با هزینه شخصی شاغل به تحصیل در خارج از کشور که برای نوبت 31 خردادماه ثبت نام کرده بودند ازهمان روز برای چهار هزار و 500 متقاضی آغاز می شود.
به گزارش خبرگزاری ایرنا ،حسن مسلمی نایینی با بیان اینکه بیشترین تقاضای ارز دانشجویی در سال 92 برای تاریخ 31 خردادماه ثبت شده است، گفت: در این مرحله، در مجموع تعداد شش هزار و 370 تقاضا برای دریافت حواله ارزی از سوی دانشجویان با هزینه شخصی شاغل به تحصیل در خارج از کشور در سامانه اینترنتی نشا به ثبت رسید.
مسلمی افزود: پس از بررسی پرونده ها 71 درصد تقاضای دریافت معرفی نامه ارز دانشجویی این نوبت ، با چهار هزار و 499 نفر موافقت و حواله های مربوطه صادر شده است.
به گفته وی، 29 درصد تقاضاهای دریافتی در این نوبت یعنی تعداد یک هزار و 871 مورد نیز به دلیل نقص پرونده مورد موافقت قرار نگرفته که متقاضیان می توانند با تکمیل اطلاعات و مدارک مورد نیاز در پرونده، برای دریافت معرفی نامه در نوبت توزیع های بعدی قرار گیرند.
معاون بورس سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد: توزیع معرفی نامه ارز دانشجویی از فردا، 31 خرداد ماه در موسسات مشخص شده در شهرستان ارومیه، اهواز، اصفهان، تبریز، رشت، زنجان، ساری، شیراز، کرمان، کرمانشاه و مشهد و هفت موسسه در سطح تهران آغاز می شود و به مدت پنج روز کاری ادامه خواهد داشت.
آمار دانشجویان ایرانی اعزام با هزینه شخصی در دانشگاه های خارجی
مسلمی، آمار دانشجویان ایرانی اعزام با هزینه شخصی که در سامانه اینترنتی نشا ثبت نام کرده اند را 56 هزار و 296 نفر ذکر کرد و گفت: کشور مالزی با 9 هزار و 77 نفر، آمریکا با هفت هزار و 830 نفر، کانادا با پنج هزار و 796 نفر، آلمان با سه هزار و 356 نفر، انگلستان با سه هزار و 152 نفر، ترکیه با سه هزار و 60 نفر، ایتالیا با سه هزار و 9 نفر، هند با دو هزار و 650 نفر، استرالیا با دو هزار و 469 نفر به ترتیب بیشترین تعداد دانشجویان ایرانی اعزام با هزینه شخصی که عضو سامانه نشا شده اند را دارا هستند.
به گفته وی، تعداد یکهزار و 822 نفر از دانشجویان ایرانی اعزام با هزینه شخصی نیز از سوئد، یکهزار و 532 نفر از قبرس، یکهزار و 314 نفر از فرانسه، یکهزار و 103 نفر از تاجیکستان، 965 نفر از اتریش، 952 نفر از آذربایجان و 932 نفر از کشور ارمنستان در سامانه نشا ثبت نام کرده اند.
دانشجویان ایرانی که با هزینه شخصی برای ادامه تحصیل به کشورهای خارجی سفر می کنند برای دریافت معرفی نامه ارز تحصیلی لازم است در سامانه نشا ثبت نام کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA