امكانات موجود قم را به تولید كننده نخست محتوا در كشور تبدیل می‌كند

مهندس علی‌ حکیم‌جوادی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مراسم بهره‌برداری از مرکز داده استانی قم گفت: زیرساخت‌های ارتباطی مناسبی در قم ایجاد شده که بهره‌برداری از مرکز داده استان تکمیل‌کننده آنهاست.

 به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس حکیم جوادی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: پیش از این تلاش‌های گسترده‌ای در خصوص توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در استان قم با سرمایه گذاری وزارت ارتباطات صورت گرفته است.
مجری شبکه ملی اطلاعات افزود: در همین راستا مترواترنت استان قم با تلاش مجموعه وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات ایران، مخابرات استان و اداره کل فناوری اطلاعات استانداری به بهره‌برداری رسیده است که یکی از کامل‌ترین مترواترنت‌ها در کشور محسوب می‌شود.
او خاطر نشان کرد: به منظور کامل کردن چرخه زیرساخت‌های ارتباطی این استان، مرکز داده به بهره‌برداری می‌رسد که امیدواریم استان قم بتواند با بهره‌گیری از این امکانات به تولید کننده نخست محتوا در کشور تبدیل شود.
معاون وزیرارتباطات تصریح کرد: این دیتا سنتر می‌تواند خدمات مناسبی به مصرف‌کنندگان اطلاعات ارایه دهد و ترافیک اطلاعات در همین استان به چرخه درخواهد آمد.
وی ادامه داد: دیتاسنتر قم این امکان را فراهم می‌کند تا زمینه استفاده از شبکه ملی ازاطلاعات در استان ایجاد و خدمات الکترونیکی دولت هرچه بیشتر در این شبکه پیاده شود.
علی حکیم جوادی با اشاره به سند جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم تصریح کرد: هم‌اکنون این امکان وجود دارد تا تمام خدمات الکترونیکی شناسایی شده در قالب سند جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات استان پیاده‌سازی شده و وزارت ارتباطات آمادگی حمایت‌های لازم در این حوزه را دارد.
وی همچنین گفت: در حال حاضر با بسترهای مهیا شده در کشور، میزبانی تمام دستگاه‌های دولتی در داخل کشور انجام می‌شود که این امر موجب افزایش امنیت، اشتغال و ایجاد تسهیلات و خدمات به مردم خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA