ایجاد هسته مركزی توسعه نرم افزارهای متن باز

با راه‌اندازی مرکز نرم‌افزار‌های آزاد (متن‌باز) هسته مرکزی شکل گرفته و اکنون این مرکز می‌تواند استاندارد‌های لازم را برای بهره‌برداری از انواع نرم‌افزار‌های بومی تعریف کند. 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس علی‌ حکیم‌جوادی، معاون وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح دو مرکز نرم‌افزار‌های متن‌باز و مرکز تحقیقات وب ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این مرکز، نقطه شروعی برای فعالیتی بزرگ است.
وی افزود: مسئولیت مرکز نرم‌افزارهای متن باز، آموزش، اعطای گواهینامه، اطلاع‌رسانی و تبلیغات، تحقیق و توسعه، تأیید نرم‌افزارهای متن باز، سیاست‌گذاری در تعیین خط‌ مشی و تعیین پروتکل‌های مورد استفاده است.
معاون وزیر ارتباطات با شاره به موفقیت های کشور برزیل در این حوزه گفت: برزیل یکی از کشور‌هایی است که بهترین ورود در این عرصه را داشته و بهره‌برداری اقتصادی خوبی از این موضوع کرده است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، کشور برزیل به عنوان یکی از اقتصادهای نوظهور جهان از راهکار استفاده از نرم‌افزارهای متن‌ باز بسیار بهره‌ برده به گونه ای که، در این کشور، یک شرکت بزرگ تحت مالکیت دولت در حوزه نرم‌افزارهای متن باز فعالیت می‌کند.
وی تاکید کرد: از سوی دیگر، بخش بزرگی از پیشرفت اقتصادی کشور هند مدیون فعالیت در حوزه متن باز بوده است و ویژگی‌هایی از جمله امنیت، استقلال و عدم وابستگی از محاسن این حوزه است.
علی حکیم جوادی با بیان این مطلب که این مرکز آمادگی همکاری با بخش های مختلف را دارد، تصریح کرد: با توجه به تحریم‌هایی که نسبت به کشور ما صورت گرفت ممکن بود اگر کشوری دیگر به جای ما قرار داشت دچار مشکلات جدی شود اما ما مشکل خاصی نداشتیم و اکنون می‌توانیم با بهره‌گیری از نرم‌افزار‌های متن‌باز شرایط بهتری را نیز تجربه کنیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA