سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

مرکز توسعه نرم افزارهای آزاد و مرکز تحقیقات وب، افتتاح می شود

 مرکز توسعه نرم افزارهای آزاد - متن باز - و مرکز تحقیقات وب فردا چهارشنبه با حضور وزرای وزارتخانه های دفاع و ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح می شود.
به گزارش درگاه خدمات الكترونیكی ایران، با راه اندازی مرکز توسعه نرم افزارهای آزاد متن باز در کشور، دستگاههای دولتی ملزم به استفاده از نرم افزارهای بومی تولید داخل می شوند.

آیین نامه این مرکز و شرح وظایف آن توسط دولت به تصویب رسیده است که براساس آن از این پس دستگاههای دولتی باید در خرید، توسعه و استفاده از نرم افزارها تحت چارچوب هایی که مرکز توسعه نرم افزارهای متن باز اعلام می کند عمل کنند.

حمایت از صنعت و شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه تولید نرم افزار از جمله اهداف راه اندازی مرکز توسعه نرم افزارهای آزاد متن باز است براساس آیین نامه تصویب شده از سوی دولت، فهرست نیازمندیهای دستگاههای دولتی در زمینه نرم افزار توسط وزارت ارتباطات اعلام می شود تا بخش خصوصی در این حوزه سرمایه گذاری کند و دستگاههای دولتی نیز ملزم شوند از همین محصولات استفاده کنند.

در همین حال مرکز تحقیقات وب نیز فردا چهارشنبه همزمان با مرکز توسعه نرم افزارهای متن باز - اپن سورس- توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و با حضور محمد حسن نامی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح و آغاز به کار می کند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA