• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

تدوین پیوست فرهنگی رایتل با همکاری حوزه و دانشگاه

 دکتر محمد حسن نامی گفت: در آینده نزدیک، پیوست فرهنگی رایتل (اپراتور سوم) تلفن همراه با قرار داد سه جانبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حوزه علمیه قم و دانشگاه علامه طباطبائی تدوین خواهد شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد حسن نامی در مراسم امضای توافق نامه ایجاد پژوهشگاه ICT در دانشگاه علامه طباطبائی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت می بایست به منظور استفاده از تکنولوژی های جدید و بهره گیری از فناوری های متناسب با فرهنگ ایرانی- اسلامی، فرهنگ سازی لازم انجام شود.
وی افزود: می بایست تلاش های گسترده ای در حوزه ICTبه عنوان یکی از حوزه های موثر در توسعه فرهنگی کشورها و انتقال فرهنگ از کشورهای مختلف به کشورهای هدف، صورت گیرد و دانشگاه ها یکی از اصلی ترین منابع در این حوزه محسوب می شوند
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات با سرعت زیادی در حال پیگیری است و محتواها برای آن آماده شده اما برای استفاده بهینه تر روی این شبکه می بایست از الان فرهنگ سازی لازم در بخش های مختلف صورت گیرد.
دکتر محمد حسن نامی تحقیق را منشاً تولید علم و ثروت عنوان و تصریح کرد: معتقدیم تحقق پیش بینی ها در خصوص افزایش ثروت در جامعه تنها با توجه به امر تحقیقات و توسعه علمی که از سوی دانشگاهها عملیاتی
می شود، قابل پیاده سازی است.
وی ICT را مهمترین و تأثیر گذارترین حوزه در همه سطوح دانست و ادامه داد: کشورهای غربی در تلاش هستند تا با گسترش فناوری های نوین از جمله تلفن همراه، پیش از پیش در فرهنگ عمومی مردم جهان نفوذ کرده و اهداف مدنظر خود را پیاده کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فعالیت های گسترده ای که از سوی برخی سایت ها نظیر گوگل ارث، ویکی پدیا صورت می گیرد گفت: این گونه سایت ها در تلاش هستند تا با بهره گیری از خرد جهانی، نسبت به توسعه همه جانبه بخش های مدنظر خود اقدام کنند.
وی با بیان این مطلب که در ایران نیز می بایست چنین سایت هایی ایجاد شود، تأکید کرد: این سایت نیازمند قرار گرفتن اطلاعات و محتواهای به روز می باشد که می بایست با بهره گیری از توانمندی گروههای علمی در دانشگاه ها و حوزه ها نسبت به تولید محتوا های مد نظر اقدام شود.
وی ادامه داد: از آن جایی که این اطلاعات مورد استفاده تمامی مردم جهان قرار خواهد گرفت
می بایست به زبان های مختلف ترجمه و روی این سایت قرار گیرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA