سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

«ماساژ» و «حجامت» بیمه می‌شوند

 معاون طب سنتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اقدامات انجام شده برای تعرفه‌گذاری خدمات طب سنتی و همچنین ارسال فهرست داروهای پرمصرف سنتی و گیاهی به شورای عالی بیمه به منظور پوشش بیمه‌ای خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمود خدادوست به تاکید مقام معظم رهبری و همچنین تاکید دولت‌های نهم و دهم مبنی بر ورود مبحث طب سنتی به خدمات نظام سلامت، گفت: در این راستا طی فعالیت دولت نهم دانشکده طب سنتی تاسیس شد و طب سنتی و داروسازی سنتی فعالیت خود را آغاز کردند.

وی ادامه داد: به دنبال این اقدامات بستر لازم برای ورود خدمات طب سنتی در نظام سلامت آماده شد که به دنبال معاونت طب سنتی در چارت تشکیلاتی وزارت بهداشت ایجاد شد.

معاون طب سنتی وزیر بهداشت ادامه داد: بر این اساس اگر قرار باشد خدمات طب سنتی ارائه شود، از یک سو نیروی انسانی و از سوی دیگر باید ابزار و لوازم مربوطه نیز تامین شود. به این ترتیب توجه به تولید داروهای گیاهی و سنتی جزو یکی از اولویت‌های خدمات طب سنتی در نظر گرفته شد و اکنون به صورت جدی‌تر به این مسئله پرداخته می‌شود.

خدادوست با اشاره به شرایط تحریم در کشور، ادامه داد: همچنین در این شرایط، تولید داروهای گیاهی که منشا آنها در داخل کشور است، برای کشور فرصت است و می‌تواند کشور را در واردات بسیاری از مواد اولیه داروهای شیمیایی بی‌نیاز کند.

وی به توجه دولت برای ارزان‌تر ارائه شدن خدمات طب سنتی اشاره کرد و افزود: به منظور آن که داروهای گیاهی و سنتی با قیمتی ارزان‌تر در اختیار مردم قرار گیرد، مقرر شد فهرستی از داروهای پرمصرف طب سنتی و گیاهی به شورای عالی بیمه معرفی شوند تا تحت پوشش بیمه‌ای قرار گیرند.

معاون طب سنتی وزیر بهداشت پوشش بیمه‌ای داروها و خدمات طب سنتی را اتفاقی مبارک خواند و گفت: پیش از این 56 قلم از داروهای گیاهی تحت پوشش بیمه بود. اکنون نیز حدود 25 قلم از داروهای گیاهی پرمصرف و همچنین 70 قلم از داروهای سنتی برای پوشش بیمه‌ای به شورای عالی بیمه معرفی شده‌اند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA