سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

درج روز بزرگداشت صائب تبریزی در تقویم رسمی کشور

 سید محمد حسینی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، قرار بر این است که 10 تیرماه در تقویم به نام صائب تبریزی شاعر بلند آوازه نامیده شود تا هر ساله برزگداشتی به منظور بررسی ابعاد شخصیتی و سبک شعری وی برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دستاوردهای خوب دولت در حوزه فرهنگ و هنر گفت: کل کارنامه وزارت ارشاد در مجموعه کتابی ارائه خواهد شد تا بر اساس آمار و ارقام بتوان مقایسه ای با دوره های گذشته داشت و برخی از افراد که تمام زحمات سالهای اخیر را نادیده می گیرند، ببینند چه اقدامات متنوعی طی سال های اخیر در حوزه فرهنگ و هنر اتفاق افتاده است.

وی افزود: در هیچ زمینه ای حالت ایستایی نداشته ایم و در تمام عرصه ها اقدامات ارزنده ای انجام شده است. البته ممکن است انتظارات مخصوصا در مورد سینما بیش از اینها باشد اما آمار تولیدات و کیفیت آثار نشاندهنده پیشرفت سینما در چند سال اخیر است.

حسینی خاطر نشان کرد: یکی از انتقاداتی که همواره وارد می شد در مورد حمایت از هنرمندان بود که طی دولت دهم افراد تحت پوشش صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و خبرنگاران چند برابر بیشتر از گذشته شده است و آمارها این موضوع را تایید می کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به نامگذاری روز بزرگداشت صائب تبریزی در تقویم رسمی کشور اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده، قرار بر این است که 10 تیرماه در تقویم به نام صائب تبریزی شاعر بلند آوازه نامیده شود تا هر ساله برزگداشتی به منظور بررسی ابعاد شخصیتی و سبک شعری وی برگزار شود.

حسینی در ادامه به برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در مدت باقیمانده فعالیت دولت دهم اشاره کرد و افزود: در این مدت باقیمانده اقدامات متعددی هماهنگی شده تا یکی بعد از دیگری انجام شود. برگزاری نمایشگاه بزرگ قرآنی قبل از ماه مبارک رمضان و نمایشگاه بازی های یارانه ای از جمله این برنامه هاست که مقدمات برگزاری نمایشگاه قرآن فراهم شده است تا با کسب تجریبات از سالهای گذشته این نمایشگاه با کیفیت بهتری برگزار شود.

وی همچنین به برپایی نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی اشاره کرد و گفت: برگزاری این جشنواره کمکی برای ارتقای کیفی نمایشنامه ها بود که با ورود افراد توانمند، در آینده هنرمندان تئاتر بتوانند با پشتوانه قوی در حوزه نمایشنامه نویسی و تئاتر فعالیت کنند و امیدواریم این جشنواره در آینده هم استمرار یابد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA