تولید 700 نوع داروی گیاهی در کشور

 معاون‌ اول رئیس‌جمهور گفت: ایجاد رقابت میان طب سنتی و پزشکی مدرن موجب شکوفایی علم پزشکی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مهر، محمدرضا رحیمی، معاون‌اول رئیس‌جمهور، با اشاره به اینکه امروز بسیاری از کشورهای غربی به‌دلیل عوارض داروهای شیمیایی، به داروهای گیاهی روی آورده‌اند، اظهار داشت: امروز به‌شکل جدی درصدد احیای طب سنتی و گسترش تولید گیاهان دارویی هستیم و نباید بگذاریم طب سنتی ایرانی به دست فراموشی سپرده شود.
وی با بیان اینکه خداوند در هر سرزمین گیاهان دارویی را متناسب با شرایط هر اقلیم در دسترس بشر قرار داده و محال است بیماری و مرضی وجود داشته باشد که دارو و درمان آن در طبیعت پیدا نشود، گفت: جست‌وجو برای یافتن این نعمت‌های الهی در طبیعت، وظیفه انسان‌هاست.
رحیمی اضافه کرد: امروز مجوز تولید حدود 700 نوع داروی گیاهی در کشور به ثبت رسیده و این داروها در حال تولید هستند که البته این تعداد کافی نیست و باید برای گسترش و توسعه در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشیم.
معاون‌اول رئیس‌جمهور خطاب به همه مسئولان و فعالان طب سنتی و تولید گیاهان دارویی گفت: دولت همه امکانات لازم در این زمینه را فراهم کرده و مصوبات مورد نیاز را به تصویب خواهد رساند تا بتوانیم دست در دست هم دهیم و طب سنتی ایرانی را احیا کنیم؛ چراکه با این اقدام هم اشتغال فراوانی ایجاد می‌شود و هم خواهیم توانست در این زمینه صادرات غیرنفتی خود را افزایش دهیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA