آمادگی وزارت ارتباطات برای دریافت پژوهش های حوزه ict از سراسر کشور

با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت ارتباطات آماده دریافت پژوهش های این حوزه در سراسر کشور است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت، دکتر محمد حسن نامی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم انعقاد تفاهم نامه ایجاد پژوهشکده "مخابرات و فناوری ماهواره" بیان داشت: اهمیت پژوهش بر کسی پوشیده نیست و موضوعات بی شماری برای تحقیق در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات وجود دارد که نیاز به کار جدی تر در این حوزه احساس می شود.
وی افزود: می توان با استفاده از ظرفیت های سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی، موضوعات و طرحهای تحقیقاتی را در این حوزه ساماندهی کرد و با هدایت محققان، زمینه تحقیق آنان را آماده نمود.
وی در بخش دیگر سخنانش، در زمینه استفاده از اینترنت خاطر نشان کرد: 64 درصد استفاده از اینترنت علمی، 30 درصد تجاری و پنج تا هفت درصد استفاده مجرمانه می شود که باید برای آن راهی پیدا کرد و در این زمینه تحقیقات جدی انجام داد.
دکتر نامی تاکید کرد: از ثمره پژوهش باید به بهترین نحوی استفاده کرد تا بتوان در تولید ثروت و توسعه کشور از آن بهره مند شد بنابراین باید در این جهت کار ها پیش بروند.
دکتر براری رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این مراسم گفت: هدف از امضای این تفاهم نامه، توسعه کسب و کار در حوزه ICT و ماهواره است، لذا، باید به اقتصاد، مدیریت و حقوق ICT توجه بیشتری شود تا منجر به یک بازار مناسب و مطلوب شود.
وی اظهار داشت: 6 تا 8 میلیون اشتغالزایی در حوزه ICT و IT دور از انتظار نیست. بنابراین باید تلاش کنیم هماهنگی و بسترسازی لازم در این خصوص انجام شده و فضا را آماده کنیم که این مهم به تحقق بپیوندد.
وی افزود: در استانها پژوهشکده هایی در حال ایجاد است که به رشد و شکوفایی در این حوزه و در حوزه بازیهای رایانه ای کمک می کند.
دکتر براری خاطر نشان ساخت: انشاء ا... با فضایی که به کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوجود آمده است گامهای بلندتری در این زمینه برداشته شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA