چهار ایرانی در جدیدترین رده بندی فرنگی كاران جهان

 فیلا اولین رده بندی برترین كشتی گیران جهان را با حضور ۱۰ كشتی گیر در هر وزن در ماه مه اعلام كرد،اما در این دوره تعداد آنها را به ۱۵ نفر رسانده است.
بر اساس رده بندی جدید، فهرست ۱۰ نفر نخست به دلیل استراحت كشتی گیران بعد از مسابقات قاره ای و تمرین برای حضور در مسابقات انتخابی جهانی در كشورهای مختلف، تقریبا نسبت به دوره گذشته تغییری نكرده است.
مسابقات قهرمانی جهان از ۱۶ تا ۲۲ سپتامبر (۲۵ تا ۳۱ شهریور) در بوداپست برگزار می شود.
** در وزن ۵۵ كیلوگرم این رده بندی «شیرزاد بهشتی طلا» از ایران بعد از قهرمانی در مسابقات اخیر جام یادگار امام و عنوان سومی در مسابقات «وهبی امره» به جمع برترین فرنگی كاران جهان راه یافت و در مكان هفتم قرار گرفت.
به نوشته فیلا، بهشتی طلا به دنبال گرفتن جای «حمید سوریان» قهرمان المپیك و جهان است.
در این وزن جایگاه سه نفر اول تغییری نكرده است به طوری كه «البك تاژی یف» از بلاروس و نفر اول اروپا در صدر قرار دارد. «الچین علی یف» از آذربایجان نفر دوم اروپا، دوم است و «بكان مانیكیف» از روسیه و نفر سوم اروپا نیز سوم است.
** در وزن ۶۰ كیلوگرم «محمد نوربخش» از ایران بعد از شكست «كمال كارابادزه» از گرجستان و قهرمانی در مسابقات جام یادگار امام به جمع برترین های این وزن پیوست و در مكان پانزدهم قرار گرفت.
در این وزن «عبدالمحمد پاپی» به عنوان نفر دوم آسیا با نزول نسبت به دوره قبل در مكان هشتم قرار دارد.
اما سه جایگاه نخست بدون تغییر نسبت به دوره گذشته متعلق به «ایوو آنگلف» از بلغارستان نفر اول اروپا، نفر اول آسیا «المورات تاسمورادوف» از ازبكستان و «ایوان كویلاكوف» نفر شماره دو اروپا از روسیه است.
** در وزن ۶۶ كیلوگرم «مهدی زیدوند» نفر شماره دو آسیا از ایران كماكان در رده هفتم قرار دارد.
در این وزن سه رده نخست همانند دوره گذشته به سه نفر اول اروپا یعنی «تاماس لورینژ» از مجارستان،« آدام كوراك» از روسیه و «حسن علی اف» از آذربایجان تعلق دارد.
** در وزن ۷۴ كیلوگرم از ایران دو نماینده حضور دارند كه علاوه بر «هادی علیزاده پورنیا» كه در رده سوم این وزن قرار دارد، «سعید عبدولی» هم به جمع برترین ها اضافه شده است.
عبدولی در مسابقات اخیر جام یادگام امام عنوان قهرمانی را به دست آورد.
وی در مسابقات جهانی ۲۰۱۱ نیز قهرمان شده بود و از مدعیان كسب مدال طلا در المپیك ۲۰۱۲ لندن بود اما در یك چهارم نهایی این بازی ها مقابل «استیو گونات» از فرانسه و قهرمانی المپیك ۲۰۰۸ مغلوب شد.
عبدولی در المپیك لندن بعد از اینكه گونات در نیمه نهایی شكست خورد، در جایگاه یازدهم قرار گرفت.
** در وزن ۸۴ كیلوگرم «روازی نادارشویلی» از گرجستان به رغم اینكه در فینال جام یادگار امام نتیجه را به «مجتبی كریم فر» از ایران واگذار كرد، همچنان در رده سوم این وزن قرار دارد.
كریم فر هم بعد از قهرمانی در این رقابت ها به جمع برترین ها پیوسته و چهاردهم است.
«طالب نریمان نعمت پور» دیگر كشتی گیر ایرانی و نفر سوم آسیا همانند دوره قبل در جایگاه هشتم قرار دارد.
سه رده نخست این وزن در اختیار «الكسیژ میشین» نفر اول اروپا از روسیه، قهرمان جام وهبی امره «سلوك چبی» از تركیه و «روازی نادارشویلی» نفر دوم جام مجارستان از گرجستان است.
** در وزن ۹۶ كیلوگرم داوود گیلنیرنگ نفر سوم آسیا با نزول نسبت به دوره قبل در مكان دوازدهم قرار دارد.
در این وزن «مهدی علیاری» پس از قهرمانی در جام یادگار امام به جمع برترین ها پیوسته است و در مكان چهاردهم قرار دارد.
نفرات اول تا سوم این وزن به ترتیب «آرتور الكسانیان» نفر اول اروپا از ارمنستان، چنار ایلدم نفر سوم اروپا از تركیه و «رستم توتروف» قهرمان جام آدریاتیك از روسیه هستند.
** در وزن ۱۲۰ كیلوگرم ایران یك نماینده دارد. «بشیر باباجان زاده» نفر سوم مسابقات جام جهانی با تنزل رتبه نسبت به قبل در مكان هشتم قرار دارد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA