افزایش مستمری مددجویان در نیمه اول سال

 رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با توجه به افزایش بودجه سال جاری بهزیستی به طور حتم مستمری هایی کمتر از 20 درصد افزایش نخواهد داشت و در نیمه اول سال مابه التفاوت افزایش اعمال خواهد شد.
به گزارش مهر، همایون هاشمی در حاشیه همایش مددکاری اجتماعی که روز دوشنبه برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: افزایش بودجه سازمان بهزیستی در سال جاری 35 درصد خواهد بود که این افزایش بیشتر در حوزه خدمات اجتماعی، کاهش آسیب پیشگیری و آگاه سازی عمومی و غیره اعمال می شود.
وی گفت: بر اساس برنامه ریزی ها و سیاست های سازمان بهزیستی در امسال سال توسعه مهارت آموزی توانمند سازی و اشتغال سازمان است که البته در کنار آن مسکن اشتغال و حمایت های اجتماعی از مددجویان در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه پیشگیری طرح کارزار رسانه ای را اجرایی خواهیم گفت: این طرح در جهت آگاه سازی عمومی و افزایش مهارت های مردم در سطح خانواده ها اجرا می شود.
وی در خصوص افزایش مستمری مددجویان نیز گفت: در سال گذشته مستمری ها 20 درصد افزایش داشت و به طور حتم امسال نیز مبلغ افزایش کمتر از آن نخواهد بود.
رئیس سازمان بهزیستی گفت: البته ما دنبال افزایش مستمری مددجویان بر اساس قانون چهارم توسعه یعنی مبلغی حدود 30 تا 40 درصد حداقل حقوق هستیم که این امر را پیگیری خواهیم کرد.
به گفته وی، مستمری مددجویان بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده در نیمه اول سال محقق خواهد شد.
هاشمی در مورد شهریه مهد های کودک نیز گفت: به تمامی استان ها اعلام کرده ایم که کارگروهی با حضور سازمان های ذیربط برای بررسی شهریه مهدهای کودک تشکیل دهند که به زودی نیجه آن و تا تیر ماه شهریه های جدید بر اساس نظر استان ها و بررسی های ما اعلام خواهد شد.
وی تاکید کرد: سال گذشته شهریه ها به طور متوسط 15 درصد افزایش یافت اما امسال این مبلغ افزایش هنوز معلوم نیست.
هاشمی در مورد بیمه تکمیلی معلولان نیز گفت: بیمه تکمیلی معلولان از طریق خود سازمان بهزیستی اعمال می شود و صندوقی در این خصوص در سازمان تشکیل شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA