نیمی از مدارس ابتدایی هوشمند سازی شد

 معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: از 60 هزار مدرسه ابتدایی، بیش از 50 درصد این آموزشگاه ها یعنی 33 هزار مدرسه هوشمند سازی شد.
به گزارش ایرنا، 'فاطمه قربان' با اعلام این مطلب افزود: تا پایان برنامه پنجم توسعه صد در صد مدارس ابتدایی هوشمندسازی می شوند.
وی اضافه کرد: مدارس هوشمند در مدارس ابتدایی متصل به اینترانت ملی بوده و این فرصت را برای دانش آموزان بوجود می آورد تا فراتر از کتاب های درسی بتوانند به یافته های علمی و افزایش دانش روز دست یابند.
قربان گفت: برای داشتن آموزش و پرورشی با کیفیت باید دانش آموزان را به سمتی هدایت کرد تا علاوه بر برنامه های رسمی و آموزشی، به یادگیری فراتر از کتاب های درسی گرایش یابند.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: هوشمند سازی مدارس و افزایش کتابخانه های کلاسی تاثیر بسزایی در افزایش سطح علمی دانش آموزان دارد تا از این طریق اطلاعات علمی خود را ارتقا دهند.
قربان اضافه کرد: همچنین انجام پژوهش های مختلف در مدارس به ارتقای دانش محصلان کمک کرده و آن ها را پژوهش محور تربیت می کند.
وی با بیان اینکه هوشمند سازی مدارس با هدف افزایش سطح علمی دانش آموزان از برنامه های اصلی آموزش ابتدایی به شمار می رود، گفت: در سه سال گذشته دانش آموزان ابتدایی در جشنواره جابرابن حیان شرکت کرده و فعالیت های پژوهشی قابل قبولی ارایه کردند که این فعالیت ها نشاندهنده تاثیرگذاری تجهیزات و امکانات درافزایش کیفیت آموزشی دانش آموزان بود.
قربان اضافه کرد: هم اکنون باور اینکه مدارس هوشمند در افزایش کیفیت آموزشی دانش آموزان تاثیرگذار است در والدین ، معلمان و مدیران مدارس ایجاد شده و در تلاش هستند تا تجهیزات مورد نیاز در این زمینه را فراهم کنند.
وی اظهار داشت: موضوع هوشمندسازی مدارس از دو سال گذشته به صورت جدی در آموزش ابتدایی در پیش گرفته شد و جایگاه آموزش و پرورش ابتدایی در این زمینه خوب ارزیابی می شود چرا که برای هوشمندسازی مدارس تا پایان برنامه پنجم توسعه عقب نیستیم.
در سال تحصیلی جاری شش میلیون و 854 هزار و 972 دانش آموز در مقطع ابتدایی در 300 هزار کلاس درس(60 هزار مدرسه ابتدایی) به تحصیل اشتغال دارند.
در سال تحصیلی جاری یک میلیون و 292 هزار و 197 دانش آموز در پایه اول دبستان و یک میلیون و 62 هزار و 158 دانش آموز در مقطع ششم دبستان تحصیل می کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA