تشكیل پنج معاونت تخصصی در ساختار جدید سازمان فناوری اطلاعات

 در راستای اجرای قانون مدیریت خدمات كشوری، چارت سازمانی سازمان فناوری اطلاعات ایران نهایی و به تصویب معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس مهران شیرازی، مدیركل دفتر رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با تصویب تشكیلات تفصیلی، تكلیف اساسنامه و نحوه اجرای وظایف پیش بینی شده در آن برای معاونت های مختلف مشخص شده است.
وی با بیان این مطلب كه آخرین ساختار تایید شده در حوزه فناوری اطلاعات مجموعه وزارت ارتباطات، مربوط به سال 84 است كه به تصویب هیات مدیره وقت شركت مخابرات ایران رسیده بود، افزود: ساختار جدید كه به تصویب ریاست جمهوری رسیده، ‌نخستین ساختار مصوب در این حوزه است كه از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ابلاغ می شود.
وی خاطرنشان كرد: چارت سازمانی جدید با 736 نفر و 24 سطح مدیریتی تصویب شده و با توجه به همكاری های صورت گرفته با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور،‌در كمترین زمان ممكن به تصویب رسید.
مهران شیرازی در خصوص ادارت پیش بینی شده در چارت جدید گفت: در این چارت،‌پنج معاونت با عنوان های "معاونت امنیت فضای تبادل اطلاعات"، " معاونت دولت الكترونیكی"، " معاونت توسعه مدیریت و امور پشتیبانی"، " معاونت سیاستگذاری و اعتباربخشی فناوری اطلاعات" و " معاونت توسعه شبكه ملی اطلاعات" پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: دفتر "تدوین ضوابط فنی دولت الكترونیكی"، " دفتر توسعه دولت الكترونیكی" و " دفتر پایش و نظارت بر پیاده سازی دولت الكترونیكی" از جمله دفاتر پیش بینی شده ذیل معاونت دولت الكترونیكی است تا بتواند به بهترین نحو، خدمت رسانی در این حوزه را پیگیری كند.
مدیركل دفتر رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تصریح كرد: اداره كل طرح و توسعه شما، اداره كل مدیریت یكپارچه، اداره كل توسعه خدمات و اداره كل مدیریت و توسعه نرم افزارهای آزاد/متن باز از جمله ادارات كل در نظر گرفته شده برای انجام وظایف در نظرگرفته شده برای معاونت توسعه شبكه ملی اطلاعات است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA