تحویل سکه های پیش فروش شده از امروز

 رئیس کل بانک مرکزی گفت: کسانی که سکه پیش خرید کرده اند می توانند از امروز با مراجعه به شعبی که در آن ثبت نام کرده اند سکه های خود را دریافت کنند.
به گزارش واحد مرکزی خبر، محمود بهمنی افزود: با توجه به این که قیمت کنونی سکه در بازار آزاد ارزان تر از سکه های پیش فروش شده است ثبت نام کنندگان مبلغ پرداختی خود را نیز می توانند دریافت کنند.
سلب صلاحیت از 10 بانک و مؤسسه متخلف در نرخ سود بانکی
رییس کل بانک مرکزی گفت:10 بانک و مؤسسه مالی و اعتباری که مصوبات شورای پول و اعتبار را درباره نرخ سود بانکی رعایت نکردند سلب صلاحیت شدند.
بهمنی افزود: همچنین مسئولان برخی از واحدهای بانکی و مؤسسات مالی و اعتباری متخلف را برکنار کردیم که نخواستیم اعلام کنیم اما ادعا داریم که به سمت بهبودی کامل حرکت می کنیم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره پیگیریهای بانک مرکزی در موضوع تخلفات ارزی برخی بانکها گفت: گزارشهای خود را ارایه کردیم و منتظر هستیم تا نهادهای نظارتی نتیجه را به ما اعلام کند.
بهمنی افزود: 30 هزار میلیارد تومان را از حساب متخلفان ارزی برداشت و به حساب خزانه کل واریز کردیم زیرا تصور همکاران ما این بود که ما به التفاوت هایی از قیمت ارز که در آنها انحراف وجود داشت مربوط به بیت المال است که باید به خزانه برمی گشت.
وی اضافه کرد: مراجع نظارتی رسیدگی می کنند و اگر تشخیص دادند که اشتباه برداشت کرده ایم و بگویند برخی از این مقدار باید برگردد این کار را انجام خواهیم داد.
رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به پرسشی درباره بخشودگی جرایم دیرکرد تولیدکنندگانی که تسهیلات دریافت کرده اند گفت: در قانون بودجه سال 91 به هیأت مدیره بانکها این اختیار را دادیم که چنانچه تولیدکنندگان دریافت کننده تسهیلات بانکی ، بدهی خود را تقسیط و شروع به پرداخت کنند جرایم تأخیرشان بخشیده شود اما این شرط را هم گذاشتیم که اگر با وجود تقسیط کردن و بخشیده شدن جرایم ، دریافت کنندگان تسهیلات ، بازپرداخت را انجام ندهند مجدداً آن جرایم برقرار شود.
بهمنی افزود: علاوه بر مصوبه مجلس ، بانکها این اختیار را دارند با مشتریان مذاکره و در صورت لزوم بدهی ها را تقسیط کنند و بخشش جرایم نیز از اختیارات نظام بانکی است ، آنها موردی می بینند و به صورت موردی افرادی را که تولیدی دارند و مستحق بخشش بدهی هستند مورد توجه قرار می دهند اما اگر بخواهیم همه را شامل این موضوع کنیم کار علمی نخواهد بود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA