ارایه خدمات ویژه ثبت احوال در ایام انتخابات

 معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور، از آمادگی این سازمان برای ارائه خدمات شناسنامه ای به مردم ویژه انتخابات خبر داد.
به گزارش واحد مرکزی خبر، محسن کرمی داشتن شناسنامه و کارت ملی را برای شرکت در انتخابات ضروری دانست، گفت: در هفته و روزهای منتهی به انتخابات، تمامی شعبه های سازمان ثبت احوال در استانها و شهرستانها آمادگی دارند در اسرع وقت برای رفع مشکلات مردم در امور مربوط به شناسنامه و کارت ملی اقدام کنند.
وی با بیان اینکه صدور کارت ملی زمان بر است، افزود : کسانی که برای شرکت در انتخابات نیاز به کارت ملی دارند می توانند یک روز قبل از برگزاری انتخابات و یا روز انتخابات با مراجعه به ادارات ثبت احوال، برای دریافت تاییدیه شماره ملی خود اقدام کند.
کرمی، درباره چگونگی صدور شناسنامه المثنی در این ایام برای متقاضیان گفت: در صورتی که اطلاعات هویتی متقاضی مغایرتی وجود نداشته باشد، شناسنامه نیز یک روزه صادر می شود.
وی پاسخگویی به استعلام داوطلبان مجلس شورای اسلامی ، شورای شهر ، مجلس خبرگان و ریاست جمهوری را از وظایف سازمان ثبت احوال دانست و گفت : تاکنون این سازمان به 300 هزار استعلام برای داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستا ، 112 استعلام برای داوطلبان مجلس شورای اسلامی ، 28 استعلام برای داوطلبان مجلس خبرگان و 686 استعلام برای داوطلبان ریاست جمهوری پاسخ داده است.
معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور، به راه اندازی آرشیو الکترونیکی اسناد اشاره کرد و افزود: علت اصلی پاسخ روزانه استعلام داوطلبان راه اندازی همین آرشیو الکترونیکی اسناد است.
وی با بیان اینکه سازمان ثبت احوال کشور هم اکنون 120 میلیون سند هویتی دارد، گفت: از این تعداد، 105 میلیون سند وارد آرشیو الکترونیک اسناد شده است.
کرمی تاکید کرد : با راه اندازی این بانک، خدمات رسانی به مردم آسان تر و سریع تر شده است .
وی همچنین درباره شناسنامه افرادی که صفحات مربوط به مهر انتخاباتشان پر شده است و دیگر جایی برای مهر زدن ندارد، گفت : بزودی در اطلاعیه ای به استانها درباره این موضوع اطلاع رسانی می شود.
کرمی افزود : در چنین مواردی یا صفحات دیگری را برای مهر زدن انتخاب و یا اینکه شناسنامه جدید برای افراد صادر می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA