اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه

رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش اعلام كرد: نتایج امتحان ورودی مدارس نمونه دولتی و سمپاد( استعداد درخشان) راهنمایی و متوسطه به تدریج از ابتدای خرداد تا سیزدهم همین ماه اعلام می شود. 

به گزارش ایرنا، 'عبدالامیر عرفی' افزود: تا سیزدهم خردادماه دانش آموزان پذیرفته شده در این آزمون ها در مدارس سمپاد و نمونه دولتی نام نویسی خواهند كرد.
وی ادامه داد: به درخواست والدین مبنی بر اعلام نتایج سریع این آزمونها ، به استان ها ابلاغ شده تا از ابتدای خردادماه به تدریج نتایج این آزمون را اعلام كنند.
عرفی اضافه كرد: ۱۹ اردیبهشت ماه آزمون ورودی مدارس متوسطه نمونه دولتی و استعدادهای درخشان به صورت همزمان در سراسر كشور برگزار شد.
عرفی با بیان اینكه در این آزمون ۳۱۲ هزار و ۵۲۲ نفر از سراسر كشور شركت كردند، افزود: بیشترین آمار شركت كنندگان در این آزمون به استان تهران با ۳۹ هزار و ۸۲ نفر و كمترین با یك هزار و ۱۵۶ نفر به استان ایلام اختصاص دارد.
وی اضافه كرد: همچنین ۳۷۰ هزار و ۱۷۶دانش آموز در آزمون های ورودی مدارس راهنمایی استعدادهای درخشان(سمپاد)نام نویسی كرده اند كه آزمون آن ها به صورت همزمان ۲۰ اردیبهشت ماه برگزار شد.
رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش افزود: تهران با ۴۱ هزار و ۷۳۸ نفر و ایلام با هزار و ۶۲۱ نفر دارای بیشترین و كمترین داوطلب شركت در این آزمون بودند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA