تولد روزانه ۴۲ تا ۵۱ دوقلو در كشور

'علی اكبر محزون' افزود: از ابتدای سال جاری تا ۲۲ اردیبهشت(مصادف با روز دوقلوها) تعداد ۱۹۷ هزار و ۳۱۶ ولادت در كشور ثبت شده كه شش هزار و ۱۹ ولادت آن چندقلو زایی از جمله دو قلو بوده است.
وی با اشاره به اینكه در این مدت دو هزار و ۸۳۶ دوقلو، ۱۰۷ سه‌قلو، ۴ چهارقلو و دو مورد پنج ‌قلو در كشور متولد شده‌اند، اظهار داشت: براین اساس، حدود ۱/۳ درصد از كل ولادت‌های ثبت شده در این مدت مربوط به چندقلوزایی بوده كه ۲.۹ درصد آن مربوط به ولادت‌های دوقلو است.
محزون ادامه داد: بیشترین تعداد دوقلوها در این مدت مربوط به استان‌های تهران با ۴۵۷ مورد، خراسان رضوی با ۲۷۰ مورد و خوزستان با ۱۹۹ مورد بوده و بیشترین تعداد سه‌قلوها نیز به استان‌های تهران با ۲۰ مورد، اصفهان با ۱۵ مورد و فارس با ۱۱ مورد اختصاص داشته است.
به گفته وی، چهار مورد چهارقلو هم مربوط به استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، كرمان و گیلان و دو مورد پنج‌قلو هم مربوط به استان‌های اصفهان و كرمانشاه بوده است.
وی افزود: در این مدت چهار مورد ولادت دوقلوها مربوط به هموطنانمان در خارج از كشور بوده كه در پایگاه اطلاعات جمعیت كشور به ثبت رسیده است.
وی از تهران، بوشهر، كرمانشاه، همدان و كهگیلویه و بویراحمد به عنوان استانهایی كه بیشترین سهم دوقلوها را از ولادت‌های ثبت شده طی مدت یادشده به خود اختصاص داده‌اند، نام برد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA