• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

دیدار وزرای ارتباطات ایران، روسیه و سودان

 دكتر محمد حسن نامی در حاشیه نشست بین المللی سران جامعه اطلاعاتی WSIS به طور جداگانه با وزرای ارتباطات روسیه و سودان دیدار و در خصوص مسائل مشترك تبادل نظر كرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران،‌دکتر محمد حسن نامی در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فدراسیون روسیه، ضمن اعلام آمادگی برای همکاری مشترک در زمینه‌های مختلف در حوزه ICT به تبادل تجربیات در بخش های گوناگون پرداخت.
"استفاده مشترک از ماهواره حوزه ژئو"، "زیرساخت‌های فناوری اطلاعات" و "سامانه‌های پایه" از جمله موضوعات مطرح شده میان دکتر نامی و نیکلای نیکیفررف بود.
این گزارش حاکی است، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سودان نیز با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در حاشیه‌ی نشست اجلاس بین‌المللی ITU دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سودان علاقه‌مندی خود را به توسعه‌ی همکاری این کشور در حوزه‌ی ICT و امنیت با جمهوری اسلامی ایران اعلام و بیان داشت آمادگی دارند تا در حوزه‌ی آموزش دانشجویان سودانی را برای فراگیری آموزش در دانشگاه‌های ایران در رشته‌های برق و فناوری اطلاعات اعزام کنند.
بر اساس این گزارش، پیش از این، حمدون توره، دبیرکل ITU در دیدار با دکتر محمد حسن نامی علاقه‌ی خود به جمهوری اسلامی ایران و هم‌چنین تلاش در جهت توسعه‌ی ارتباط ITU با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرده بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان نیز در این دیدار، بحث توسعه‌ی اینترنت با لحاظ نمودن ابعاد لازم برای اینترنت پاک را بیان و آمادگی این وزارت برای برگزاری اجلاس بین‌المللی سال 2014 ITU در ایران را اعلام کرده بود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA