• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

پیام دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات به سومین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات

 جشنواره ملی فاوا جشنواره با شکوهی است که میزان استعداد و خلاقیت در بخش فناوری کشور شما را توسعه داده و آن را حمایت می نماید.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پیام دکتر حمدون توره به جشنواره ملی فاوا آمده است:" عالیجنابان! دوستان گرامی!
از آنجاییکه کشورهای عضو ITU روز جامعه جهانی مخابرات و اطلاعات را در سراسر جهان جشن می گیرند باعث بسی افتخار است که امروز صبح شما مشارکت کنندگان جشنواره فاوا در تهران را مخاطب قرار می دهم و با شما سخن می گویم. جشنواره ملی و با شکوهی که میزان استعداد و خلاقیت در بخش فناوری کشور شما را توسعه داده و آنرا حمایت می نماید.
این جشنواره به طور قابل توجهی به توسعه رونق فرهنگ فاوا، و تشویق فناوری و نسل جوان شما کمک خواهد نمود تا فعالانه تر عمل نمایند. در این زمینه پیشرفت ایران در فاوا بسیار چشمگیر بوده و استانداردهای بسیار مهم آن نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح بین المللی قابل توجه می باشد.
در گردهمایی جامعه بین المللی سران در 2013 در ژنو ما به این نتیجه رسیدیم که یکی از چندین گردهمایی هایی که دستاوردهای شما بدست آورده و توسعه بخشیده نمایشگاههای جهانی مخابراتی ITU می باشد. و یکی از بزرگترین رویدادهای آن در جهان امروز در ماه نوامبر در بانکوک تایلند برگزار خواهد شد. امیدوارم این واقعه بتواند بستر مهمی برای ایران باشد تا تخصص خود را با جامعه مخابراتی به نمایش بگذارد.
حضور و ویژگیهای ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در سطوح بین المللی در زمینه ICT از جمله اقداماتی است که موفقیت های مهم را بیشتر اشاعه می دهد.
و من در اینجا بطور اخص به پروژه شما در گردهمایی 2013 می اندیشم و قطعاً با رویکرد برنامه ریزی استراتژی شما شاهد پیشرفت فناوری و رشد اقتصادی خواهیم بود.
اینجانب به عنوان دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات حقیقتاً ایمان دارم که جمهوری اسلامی ایران برای کمک در زمینه ICT در منطقه دارای کلیه شرایط لازم می باشد.
جهان در زمینه های توسعه راه حل های ICT و کمک به افراد پیشرفت نموده و به آنها اطمینان می دهد که بطور همه جانبه در اقتصاد دیجیتالی مشارکت نمایند خدماتی مثل پهنای باند و بویژه پهنای باند موبایل به کلیه شهروندان ارائه شده که آنها برای شروع فعالیت ICT به آن نیاز دارند و می توانند در بهبود کمک ها و خدمات آموزشی از آن استفاده نمایند.
امروزه موضوع خدمات مخابراتی و جامعه اطلاعاتی، امنیت جاده ها و ICT می باشد. این موضوع مهم به موضوع وسیع تری منتهی می شود که پیوسته برای منافع رقابت کنیم نه برای خطرات فناوری در زمینه اتومبیل و امنیت جاده ها.
فناوری می تواند حواس پرتی و خطر در جاده های ما بوجود آورد اما راه حل هایی برای افزایش امنیت نیز بوجود می آورد. و اگر شرکای جدید ما دیروز با فدارسیون بین المللی اتومبیل بیگانه بودند ما برای شناخت بیشتر به آنها کمک خواهیم کرد. کلیه اعضای ICT مثل ایران بوسیله بهترین نرم افزارهای ICT به ما کمک کرده و از نظرات ما در زمینه ساخت جهانی ایمن و بی خطر حمایت خواهند نمود.
دوستان گرامی!
متاسفم که امروز نتوانستم در جمع شما در تهران باشم اما امیدوارم جشنواره بسیار موفقی داشته باشید."

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA