• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

آغاز عملیات اجرایی طرح ملی شیرین سازی و انتقال آب از خلیج فارس

 عملیات اجرایی طرح ملی شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس با عنوان طرح ملی ساقی کوثر، با حضور و فرمان دکتر محمود احمدی نژاد و ذکر «یا علی» و «یا مهدی» آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، این طرح با هدف تامین بخشی از نیاز آب صنعت، کشاورزی و شرب استانهای هرمزگان، کرمان و یزد در 30 کیلومتری غرب بندرعباس آغاز شده است.
طرح ملی شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس در فاز اول با تولید روزانه 150 هزار مترمکعب آب شیرین با استفاده از فن آوری اسمز معکوس به عنوان بزرگترین آب شیرین کن خاورمیانه احداث شده است.
با بهره برداری کامل این پروژه آب مورد نیاز شهرستان بندر خمیر و روستاهای غرب بندرعباس و قسمتی از شهرستان حاجی‌آباد و نیز صنایع غرب استان هرمزگان نیز فراهم خواهد شد.
تاسیسات آب گیری از دریای این طرح با ظرفیت 8/4 میلیون متر مکعب در روز در شش خط لوله دریایی به قطر 3 متر و طول 2 هزار و 700 متر احداث خواهد شد.
احمدی‌نژاد در فرمان آغاز عملیات اجرایی طرح ملی شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس این طرح را پروژه‌ای بزرگ، تاریخی و تحول آفرین در کشور خواند و با تشکر از دست اندرکاران و همه کسانی که با عشق به آبادانی ایران در این پروژه تلاش می کنند، گفت: ماه رجب ماه ولایت و بعثت پیامبر اسلام(ص) و اتصال به امام عصر(عج) و امید به حکومت جهانی امام عصر(عج) است و با نام «یا علی» و «یا مهدی» این پروژه را آغاز خواهیم کرد.
رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد؛ با همت تلاشگران، این پروژه به زودی به اتمام رسیده و در اختیار ملت ایران قرار گیرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA