ارایه وام اشتغال به جوانان ازطریق چهار بانک و صندوق

 عباسی از ارائه وام اشتغال به جوانان ازطریق بانک‌های توسعه صادرات، رفاه، صندوق ضمانت توسعه صادرات و صندوق مهر امام‌رضا خبر داد.
به گزارش خبرگزاری برنا، اسدالله عباسی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، در اختتامیه جشنواره جوان و کارآفرینی گفت: جوانان در عرصه‌های مختلف نقش سازنده و مؤثری در مباحث اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دارند. روحیه معنوی و ولایت‌مداری جوانان ما زبانزد جهانیان است.
وی با اشاره به این مطلب که جوانان منشأ حرکت، پویایی و تحرک در هر جامعه‌ای هستند، گفت: جوانان شفافیت و زلالیت خاصی دارند و هر کجا که باشند، طراوت، تازگی و توانایی نیز وجود دارد.
عباسی ادامه داد: 31.5 درصد جمعیت کشور ما قشر جوان هستند که درواقع، 24 میلیون از جمعیت، افراد 15 تا 29 سال را دربر می‌گیرند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: گرچه گفته می‌شود که کشور ما در سال 1420 پیرترین کشور در جهان می‌شود، ولی باید در طراحی برنامه‌ها دقت خاصی داشته باشیم. به طور مثال، باید مسکن، اشتغال، ازدواج و آسان کردن آن در اولویت فعالیت‌هایمان قرار گیرد.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به القای شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» به ایرانیان در ادوار گذشته، گفت: این رویه باید در زندگی ایرانیان اصلاح شود.
وی افزود: دو روز گذشته در جلسه هیئت دولت مصوب شد که وام قرض‌الحسنه جوانان هر چه سریع‌تر به جریان بیفتد.
عباسی ادامه داد: حدود 15 میلیون از جوانان در حوزه‌های کاری و آموزشی به صورت مستقیم مخاطب وزارت کار هستند؛ در صورتی که در حوزه ازدواج، همه جوانان مخاطب ما قرارمی‌گیرند.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در حماسه سیاسی و اقتصادی، این جوانان هستند که به معنای واقعی، شور و نشاط را در جامعه به وجود می‌آورند و با این شور و نشاط می‌توان به سطح موردانتظار رهبری دست یافت. برای خلق حماسه نیازمند نیروی حماسه‌ساز هستیم.
وی با بیان اینکه علی‌رغم همه تحریم‌ها و بداخلاقی‌ها، جوانان تحت‌تأثیر دشمنان قرار نگرفتند، گفت: باید تفکرات کارآفرینی را در جامعه رواج دهیم.
عباسی با اشاره به اینکه در حوزه مهارت‌آموزی، تلاش خواهیم کرد برنامه‌هایی را در وزارت جوانان برای جوانان به اجرا درآوریم، گفت: در سال 91، 136 میلیون و 600 هزار ساعت مهارت‌آموزی داشتیم. همچنین برای آموزش، 15 هزار آموزشگاه فنی- حرفه‌ای در سطح کشور فعال بودند.
وی با اشاره به ابلاغ تشکیل بنیادهای توسعه کارآفرینی و تعاونی به همه استان‌های کشور، گفت: طی یک سال گذشته، بیش از یک‌‍ونیم میلیون مشاوره در استان‌های کشور انجام شده است.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: وزارت کار در حوزه فرهنگی و سلامتی، عضو ستاد ساماندهی امور جوانان است. در سال گذشته 300 اردوی کارآفرینی در استان‌های کشور برگزار شد. همچنین برنامه‌هایی با عنوان اوقات فراغت را برای جوانان اجرا کردیم. امسال هم در جشنواره موضوعی حضرت علی‌اکبر، حضور فعال داشتیم.
عباسی در پایان گفت: تمامی دستگاه‌هایی که به‌نوعی مرتبط با وزارت کار هستند و همچنین بانک‌های توسعه صادرات، رفاه، صندوق ضمانت توسعه صادرات و صندوق مهر امام‌رضا از جوانان متقاضی برای اشتغال و تشکیل تعاونی بدون تشریفات و با تسهیلات کم‌بهره حمایت می‌کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA