طرح پیشنهادهای ایران به WSIS از سوی وزیر ارتباطات

 جمهوری اسلامی ایران كه در راس هیاتی به سرپرستی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس WSIS Forum 2013 شرکت كرده و پیشنهادهای كشورمان در حوزه‌های مختلف را مطرح كرد.
به گزارش سازمان فناوری اطلاعات، در این اجلاس دکتر محمد حسن نامی در اجلاس WSIS Forum 2013 گزارشی از عملکرد ایران حول خطوط عمل یازده گانه بیانیه تونس ارائه كرد.
"به رسمیت شناختن مرزهای اقتصادی در فضای مجازی"،"توجه به حقوق کودکان در فضای مجازی" و "تاکید بر ادامه و استمرار فرآیند تقویت همکاری ها بین کشورها" از جمله پیشنهادهای ایران بود كه در این اجلاس از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد.
بر اساس این گزارش، در حاشیه اجلاس مذكور، دکتر محمد حسن نامی طی نشست جداگانه‌ای با ابراهیم توره، دبیرکل اتحادیه بین المللی ارتباطات در خصوص همکاری‌های فی مابین به بحث و تبادل نظر پرداخت و از وی دعوت به عمل آورد تا به ایران سفر داشته باشد که مورد استقبال ابراهیم توره قرار گرفت.
در این اجلاس علی حکیم جوادی معاون وزیر و رییس کمیته ملی جامعه اطلاعاتی وزیر ارتباطات را همراهی می‌كند.
لازم به ذكر است اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی یکی از اجلاس های مهم در حوزه ICT محسوب می‌شود كه با هدف ساماندهی دسترسی همگانی به شبکه‌های اطلاعاتی و ایجاد قوانین پایه‌ای برای یکپارچه‌سازی اهداف جامعه اطلاعاتی و تکمیل پروتکل‌های بین‌المللی تشکیل و برگزار می‌شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA