ارایه گزارش ICT کشور در اجلاس WSIS

 دستاوردهای سالیانه کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی تشریح خواهد شد.
دکتر محمد کرم پور، معاون فناوری و امور بین الملل وزارت در گفت وگو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: وزارت ارتباطات در راستای اهداف پیش بینی شده در حوزه بین الملل نظیر صحنه گردانی بین المللی در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی(WSIS) حاضر خواهد شد.
وی افزود: در این دوره از اجلاس که با حضور مقام های عالی رتبه کشورهای مختلف جهان برگزار می شود، آخرین دستاوردهای کشورمان در حوزه دسترسی به اطلاعات گسترش ICT روستایی و زیرساخت های ارتباطی فراهم شده، مطرح خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: همچنین تشریح تلاش های صورت گرفته به منظور ارتقاء جایگاه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در تولید ناخالص داخلی (GDP) از دیگر برنامه های هیات ایرانی در این اجلاس است.
دکتر محمد کرم پور با بیان این مطلب که جایگاه ICT در کشور و سبد خانوار ایرانی نیز در این اجلاس بررسی خواهد شد تصریح کرد: مضرات احتمالی این فناوری برای کودکان نیز مطرح می شود و پیشنهادهایی از سوی هیات ایرانی در این زمینه ارایه خواهد شد.
معاون فناوری و امور بین الملل با اشاره به اهداف وزارت ارتباطات در حوزه بین الملل گفت: شعار اصلی تعریف شده در این بخش حضور در جامع بین المللی به منظور صحنه گردانی است در این راستا نیز تاکنون اقدام های گوناگونی نظیر شناسایی مدیران و معرفی به مجامع بین المللی و حضور موثر و پررنگ در این گونه مجامع صورت گرفته است.
وی اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی را یکی از اجلاس های مهم در این بخش دانست و تاکید کرد: این اجلاس با هدف ساماندهی دسترسی همگانی به شبکه های اطلاعاتی و ایجاد قوانین پایه ای برای یکپارچه سازی اهداف جامعه اطلاعاتی و تکمیل پروتکل های بین المللی تشکیل و برگزار می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA