مازندران نماد سربلندی، نشاط و امیدواری ملت ایران است

رییس جمهوری استان مازندران را دیار مردمان مومن و با صلابت دانست و گفت: امروز این استان، نماد سربلندی، نشاط و امیدواری ملت ایران است.

 به گزارش ایرنا، «محمود احمدی نژاد» در آغاز چهارمین دور سفر استانی به مازندران هنگام ورود به فرودگاه شهرستان ساری در جمع خبرنگاران افزود: این استان مردمانی دارد که در طول تاریخ با ایمان، عشق و تلاش خستگی ناپذیر از حریم، شرف، فرهنگ اسلامی، ارزش های متعالی و استقلال ایران عزیز صیانت کردند.

وی اظهار داشت: مردمان این دیار، بخش مهمی از نیازهای اساسی و حیاتی کشور را به طور مداوم تولید و در اختیار ملت ایران قرار می دهند.

وی با بیان این که مردم مازندران در دامان خود انسان های بزرگ، عالم، عارف، ادیب و مجاهد بسیاری تربیت کرده اند؛ اظهار داشت: مردم این دیار در دوره اسلامی، حقیقت ناب اسلام را دریافتند و برای جانفشانی و از آن صیانت کرده اند و همچون امانتی گرانبها، آن را نسل به نسل انتقال داده اند.

رییس قوه مجریه با یادآوری این نکته که در دوره انقلاب نیز مردم مازندران سهم بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته اند، اضافه کرد: در دوره دفاع مقدس نیز زن و مرد و کوچک و بزرگ این استان، افتخارات بزرگی در صیانت از تمامیت ارضی، انقلاب اسلامی و موجودیت ملت ایران آفریدند.

رییس جمهوری تصریح کرد: فداکاری های بی نظیر و افتخارات جاودان حاصل کار مردم این استان است.

رییس دولت دهم درباره چهارمین سفر هیات دولت به استان مازندران گفت: در این سفر، وزرا و معاونان رییس جمهوری به شهرستان ها سفر کرده و در شوراهای اداری شرکت می کنند که در شورای اداری استان ها، جمع بندی کارها و دیدار با مردم توسط وزرا و معاونان انجام می شود.

رییس جمهوری با یادآوری تشکیل دو کارگروه کشاورزی و صنعت و معدن ادامه داد: این دو کارگروه، برنامه هایی را که باید در استان اجرا شود، تصویب خواهند کرد.

احمدی نژاد در مورد تشکیل جلسه استانی هیات دولت نیز گفت: در این جلسه، نخست پیگیری مصوبات قبلی و رفع موانع اجرای آن و سپس بررسی پیشنهادات و مصوبات جدید مطرح خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA