نام نویسی از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری آغاز شد

نام نویسی از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت هشت صبح امروز سه شنبه با دستور« مصطفی محمدنجار » وزیر کشور آغاز شد.

 به گزارش ایرنا، نام نویسی از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری که از امروز در محل وزارت کشور آغاز شده است تا روز شنبه 21 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

رجال مذهبی و سیاسی موضوع اصل 115 قانون اساسی و ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری باید واجد شرایط ، « ایرانی الاصل بودن »، « داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران »، « مدبر و مدیر بودن » ، « داشتن حسن سابقه و امانت و تقوی» و «مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور» باشند.

افراد واجد شرایط شخصا یا از طریق معرفی نماینده تام الاختیار می توانند برای اعلام داوطلبی و تکمیل فرم پرسشنامه با همراه داشتن اصل شناسنامه و چهار برگ تصویر تمامی صفحات آن و 12 قطعه عکس 4*6 جدید که در سال جاری گرفته باشند، به ستاد انتخابات کشور واقع در میدان فاطمی ، ابتدای خیابان شهید گمنام، تالار بزرگ کشور مراجعه کنند.

همزمان با انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری که 24 خردادماه 1392 برگزار می شود، انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در چهار حوزه انتخابیه شهرستان های دماوند و فیروزکوه در استان تهران، شهر ایلام در استان ایلام، تویسرکان در استان همدان و تنکابن در استان مازندران برپا می شود.

انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری نیز 24 خرداد ماه سال 1392،در دو استان آذربایجان غربی و کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA