گواهینامه‌های رانندگی 10 ساله شد

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از افزایش 15 درصدی توان دستگاه‌های اجرایی برای طرح تابستانه خبر داد و گفت: سامانه نظارت مردمی پلیس راهور در تابستان امسال راه‌اندازی می‌شود. 

به گزارش ایسنا، سردار دکتر اسکندر مومنی در جلسه هماهنگی طرح تابستانه که با حضور دستگاه‌های ذیربط برگزار شد، با اشاره به اینکه افزایش دوربین‌های کنترل سرعت ثابت و سیار در جاده‌های کشور در دستور کارهای اصلی پلیس در طرح تابستانه است، گفت: تلاش می‌کنیم تا قبل از تابستان 200 کیلومتر از راه‌های اصلی کشور را به سیستم‌های هوشمند نظارت تصویری مجهز کنیم.

وی از راه‌اندازی سامانه نظارت مردمی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی خبر داد و گفت: بسترهای لازم در این خصوص فراهم شده که با راه‌اندازی این سیستم، مردم می‌توانند تخلفات رانندگی را به هر شکلی اعم از فیلم و عکس، برای پلیس ارسال کنند تا پلیس نسبت به برخورد با رانندگان متخلف اقدام کند.

مومنی یکی از زیرساخت‌های این سامانه را ایجاد آزمایشگاه صحت اطلاعات دریافتی عنوان کرد و گفت: در تلاشیم تا این آزمایشگاه هر چه سریعتر راه‌اندازی شود که در صورت راه‌اندازی این آزمایشگاه، سامانه مذکور در تابستان امسال اجرایی خواهد شد.

به گفته رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، راه‌اندازی این سامانه می‌تواند تمام جاده‌های کشور را برای مختلفان ناامن کند.

وی با اشاره به افزایش تعداد خودروها و رانندگان در کشور، گفت: قطعا کاهش تصادفات در سال جاری با راهبردهای قبلی امکان‌پذیر نیست و باید راهبردها را در این خصوص تغییر دهیم.

به گفته مومنی، آمارها نشان می‌دهد تا پایان دهه 90 افزایش تقاضای سفر، افزایش تقاضای خودرو و افزایش ورود رانندگان را خواهیم داشت.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA