تغییرات جدید در آیین نامه سازمان تعزیرات حکومتی ابلاغ شد

 با موافقت هیئت وزیران، اصلاحات آیین نامه سازمان تعزیرات حکومتی ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک بنا به پیشنهاد سازمان تعزیرات حکومتی و به استناد اصل یکصدو سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اصلاحات آیین نامه سازمان تعزیرات حکومتی و اصلاحات بعدی آن را ابلاغ کرد.
بر این اساس، تشکیل اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران و تفکیک آن از اداره کل تهران بزرگ به پیشنهاد رئیس سازمان و تصویب وزیر دادگستری با استفاده از اعتبارات مصوب و نیروی انسانی موجود سازمان مجاز است.
همچنین، بر اساس ماده(5) این آیین نامه، رئیس شعبه اول تعزیرات حکومتی تهران و رئیس اداره کل شهرستان های استان تهران و رئیس شعبه اول مراکز استانها مدیر کل و رئیس شعبه اول شهرستان ها و سایر شهرها رئیس اداره و دفتر مذکور خواهد بود.
بر اساس ماده (13)، به منظور رسیدگی به تخلفات انتظامی روسا و اعضای شعب، شعبه ای به عنوان " شعبه ویژه رسیدگی با تخلفات انتظامی" در تهران تشکیل می شود. شعبه مذکور دارای یک نفر رئیس، دو مستشار و یک عضو علی البدل خواهد بود. اعضای شعبه از قضات شاغل مأمور و بازنشسته و روسای شعب (حداقل با ده سال سابقع تصدی شعبه) خواهند بود که با پیشنهاد وزارت دادگستری و تأیید رئیس جمهور توسط وزیر دادگستری به مدت (5) سال منصوب می شوند.
بر این اساس، تشکیل جلسه با حضور سه عضو و صدور رأی با اکثریت آرا خواهد بود، همچنین، مجازات متخلفان این ماده بر اساس دستورالعملی خواهد بود که با رعایت قوانین و مقررات مربوط به تصویب وزیر دادگستری می رسد.
این مصوبه پس از تایید رئیس جمهور، از سوی محمد رضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA