شبکه فیبر نوری در منطقه آزاد ارس ایجاد می شود

 صادق نجفی از امضای تفاهم نامه ای میان اپراتور چهارم (ایرانیان نت) و این منطقه برای فراهم کردن زیرساخت ارتباطات منطقه از طریق فیبر نوری برای پنج هزار کاربر و با پهنای باند 20 تا 40 مگابیت بر ثانیه خبر داد.

به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه توسعه تجارت در گرو توسعه زیرساخت های ارتباطی است گفت: منطقه آزاد ارس با تکیه به این فناوری درصدد تسهیل و افزایش همکاری های درون و برون مرزی است.

نجفی با اشاره به ظرفیت های ایجاد شده و مزایای قانونی منطقه آزاد ارس، اظهارامیدواری کرد: تقویت سامانه های ارتباطی نوین، موجب افزایش سرمایه گذاری در این منطقه تجاری و صنعتی شود.

تفاهم نامه راه اندازی نخستین شبکه دسترسی فیبر نوری ایرانیان نت هفته گذشته میان محمدعلی رحمان دوست مدیر عامل این شرکت و نجفی مدیرعامل منطقه آزاد تجاری - صنعتی ارس در سازمان فناوری اطلاعات ایران امضا شد.

با این تفاهم قرار است شبکه دسترسی فیبر نوری ایرانیان نت به عنوان نخستین منطقه در کشور طی شش ماه در منطقه آزاد ارس اجرا شود.

هزینه اجرای این پروژه حدود 150 میلیارد ریال برآورد شده است.

استفاده از تلفن های تصویری، تلویزیون چند رسانه ای، دوربین های کنترل جاده ای، آموزش مجازی، قابلیت ارائه تلویزیون کابلی با کیفیت بالا و اینترنت با پهنای باند بالا از مزایای دسترسی به فیبرنوری است.

منطقه آزاد ارس در شمالغرب ایران در نقطه صفر مرزی در مجاورت با کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA