خرید و فروش فیش حج تمتع قانونی است

 رییس سازمان حج و زیارت گفـت: خرید و فروش فیش حج تمتع قانونی است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش واحد مرکزی خبر،سید احمد موسوی افزود: اگر تمامی قسمت های فیش های حج تمتع را نگاه کنید هیچ متنی دال بر غیرقانونی بودن فروش و انتقال این فیش وجود ندارد.
وی گفت : افرادی مجاز به انتقال یا فروش هستند که نوبت اعزام انها به خانه خدا فرا رسیده است در غیر این صورت این خرید وفروش امکان پذیر نیست و کار فروش از طریق دفاتر کارگزاران حج در تمام استان ها انجام می شود.
رییس سازمان حج و نظارت ضمن رد اخباری از گذشته مبنی غیرقانونی بودن فروش فیش حج تمتع تصریح کرد:از قبل اعلام شده بود خرید وفروش فیش عمره مفرده ممنوع است و این قانون تا الان نیز پابرجاست.
موسوی افزود:کسانی که امسال نوبت ، حج آنها فرا رسیده ولی به دلایل مالی توان رفتن ندارند تا سال آینده صبر کنند و در غیر این صورت می توانند فیش خودرا به فروش برسانند.
وی در پاسخ به این سوال که رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده افزایش هزینه های حج تمتع باید متناسب با نرخ تورم در کشور باشد گفت:در جلسه ایی که امروز با آقای بهمنی داشته ام وی گفت قیمت حج تمتع براساس رشد قیمت ارز مرجع به مبادله که حداقل دو برابر است به اضافه تورم کشور عربستان سعودی باید محاسبه شود.
موسوی افزود:آقای بهمنی در ادامه گفت بر طبق این محاسبه افزایش هزینه حج درست بوده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA